Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejový Liberec obhájil prvenství po základní části

16. února 2007 08:44 - LIBEREC

Už tři kola před koncem základní části hokejové extraligy je to jasné. Dlouhodobá fáze nejvyšší soutěže bude mít stejného vítěze jako loni - Bílé Tygry z Liberce. Devítibodový náskok před českými Budějovicemi, s nimiž mají lepší vzájemnou bilanci, pro ně znamená příjemné vědomí, že je už nic nemůže o obhajobu primátu připravit.

 

www.sport.cz

"Každý podobný úspěch má svou hodnotu, ale hlavní vrchol sezóny teprve přijde. A teď nás čeká nesnadný úkol udržet mužstvo v plné koncentraci ve zbývajících zápasech před play-off, do kterého vstoupíme až 5. března," řekl manažer Ctibor Jech.

Kouč Paleček se zlobil

Libereckým k pojistce prvního místa paradoxně stačil i bod z utkání se Zlínem (2:3 po prodloužení). "Moc spokojený nejsem, protože jsme bezstarostným hokejem soupeři darovali dva body. Přitom jsme věděli, že protivník bude hrát ze zabezpečené obrany a na protiútoky. Nepodali jsme dobrý výkon, vázla kombinace. Tým přestal bránit a ztratil jistotu," rozebíral duel kouč Josef Paleček.

Bílí Tygři si vyzkoušeli hru při absenci zkušených Podkonického, Vaice, V. Nováka a Žabky. "Měli jsme rozházené dvě útočné formace, ale nechci se na to vymlouvat. S výhledem na play-off je ale potřeba, aby se otrkali i méně vytížení útočníci," glosoval vynucené změny trenér. Potěšit ho mohl ale návrat uzdraveného Tomajka.

První místo, zaručující nejvýhodnější pozici pro vyřazovací část, Paleček nepřeceňuje. "Myšlení hráčů možná dospívá k sebeuspokojení, což je nutné odstranit. Nesmí se stávat, aby se útočníci nechali strhnout jen k bezbřehé ofenzívě. Pokud se nevrátíme k zodpovědnému hokeji, nebude nám nějaký bodový náskok po základní části nic platný," varoval trenér.

Kašpařík katem nejlepších

Nejspokojenějším mužem po zápase Liberec-Zlín byl asi hostující útočník Pavel Kašpařík, autor vítězného gólu v nastavení. V Liberci kdysi působil a měl zvýšenou motivaci. "Přijeli jsme s cílem uhrát aspoň bod, abychom uhájili pátou příčku. Vítězství je super, protože z Liberce se body často nevozí," usmíval se forvard, který zajistil svému týmu výhru v prodloužení už podruhé v sezóně.

Předtím se mu to povedlo v Českých Budějovicích. Stal se tedy katem dvou nejlepších celků tabulky na jejich ledě! "To je souhra náhod, ale každý takový gól potěší," dodal Kašpařík s úsměvem.

Liberec po základní části:
2002/03: 12. místo
2003/04: 11. místo
2004/05: 5. místo
2005/06: 1. místo
2006/07: 1. místo

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..