Vítkovice proti Vsetínu překvapení nepřipustily

Hokejisté Kladna se pustili proti už jistému vítězi základní části hokejové extraligy z Liberce do divoké přestřelky. Kladno již vedlo 4:1, ale Liberec čtyřmi brankami utkání otočil. Domácí se ještě jednou dostali do vedení, přesto ale došlo na samostatné nájezdy. V nich Hnilička kladenské střelce vychytal. Na druhé straně rozhodl jediným gólem Václav Pletka.

Hokejisté Vítkovic nepřipustili v 50. kole hokejové O2 extraligy proti beznadějně poslednímu Vsetínu překvapení a na domácím ledě zvítězili 5:2. Přestože Vítkovice ještě těsně před koncem druhé třetiny prohrávaly s outsiderem 0:2, podařilo se jim výsledek otočit. Vítěznou branku vstřelil v 42. minutě reprezentační útočník domácích Zbyněk Irgl.

Vítkovice se tak i přes zítřejší dohrávku svých největších konkurentů v boji o play-off Litvínova se Znojmem posunou do vytoužené desítky, která zajišťuje start ve vyřazovacích bojích.

V elitní desítce si totiž vymění místo s hokejisty Třince, kteří podlehli Zlínu 4:3. Ve Zlíně viděli diváci nervy drásající bitvu, ve které hostující Třinec celé utkání dotahoval náskok Medvědů, ale nikdy nepustil soupeře do rozhodujícího trháku. Dvě minuty před koncem třetí třetiny snížil třinecký Peterek na 4:3 a hosté si okamžitě vzali time-out. V následné power-play, ale již Třinec vyrovnat nedokázal.

Vary jsou v první šestce

Karlovy Vary mají již svojí historicky první účast v play-off jistou, ale po utkání v Plzni dokonce poskočily na šesté místo, které zajišťuje přímou účast ve čtvrtfinále. V západočeském derby si hlavně díky dvěma dvoubrankovým střelcům Skuhravému a Pechovi připsaly důležité tři body.

Místo v elitní šestce extraligové tabulky přenechala Varům pražská Slavia, která nezvládla dobře rozehrané utkání v Pardubicích. Slávisté vedli po dvou třetinách s velkou herní převahou nad východočechy 2:0. Neproměnili však několik vyložených tutovek, což se jim nakonec stalo osudným. Pardubice ve třetí třetině do páté minuty srovnaly a obrat dokonal v 55. minutě Jan Čaloun.

Hokejisté Sparty vedli v T-Mobile aréně nad Českými Budějovicemi už 5:1, ale hosté zápas neodepsali. Především díky brankám Michal Hudce, který nastřílel hattrick, snížili na jedinou branku. Tři minuty před koncem ale pojistil Spartě vítězství Jaroslav Hlinka, na kterém nic nezměnilo ani Bolfovo snížení 22 vteřin před sirénou na konečných 6:5.

50. kolo hokejové O2 extraligy:
Zlín - Třinec 4:3on-line
Branky: 6. M. Čech, 10. L. Galvas, 37. Leška, 51. Záhorovský - 20. Skořepa, 42. Pácal, 58. Peterek.
Vítkovice - Vsetín 5:2on-line
Branky: 39. Tomášek, 42. Krenželok, 45. Irgl, 57. T. Káňa, 60. Jurečka - 17. Haluza, 32. Darzinš.
Kladno - Liberec 5:6 po sam. náj.on-line
Branky: 6. Martin Procházka, 7. Ševc, 12. Bílek, 15. Kalla, 45. M. Havel, 51. Patera - 14. L. Čermák, 15. Šachl, 31. Zíb, 34. L. Čermák, 42. Šachl, 57. L. Čermák, rozhodující sam. nájezd Pletka.
Plzeň - K. Vary 3:5on-line
Branky: 13. Kracík, 25. Fabuš, 55. L. Martinec - 33. Pech, 36. Pech, 49. Skuhravý, 55. Skuhravý, 60. Kumstát.
Sparta - Č. Budějovice 6:5on-line
Branky: 14. O. Kratěna, 22. O. Kratěna, 25. Dragoun, 36. Langhammer, 37. Vrbata, 57. J. Hlinka - 11. M. Hudec, 49. M. Hudec, 52. Stantien, 54. M. Hudec, 60. Bolf.
Pardubice - Slavia 3:2on-line
Branky: 42. M. Hlinka, 45. P. Sýkora, 55. Čaloun - 23. Beránek, 29. Sup.