Zlín porazil Třinec a snížil jeho naděje na play-off

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín si na vlastním ledě připsali tři body za výhru 4:3 nad třineckými Oceláři. Domácí tým rozhodl o vítězství v přesilových hrách, v nichž vstřelil tři branky, naopak Třinec si neúspěchem hodně zkomplikoval cestu do play-off.

Třinecký gólman Čechmánek kapituloval už ve 40. vteřině, kdy se puk po teči jeho spoluhráče Tesaříka dostal do brány, ale gól nemohl platit kvůli signalizovanému postavení mimo hru. Domácí se však doopravdy dočkali již v šesté minutě, kdy hned první přesilovku využil střelou bez přípravy Čech.

Hosté se do ofenzivy příliš nehrnuli, až v osmé minutě se probil Tomas před brankáře Murína, který ale včasným zásahem jeho šanci zneškodnil. Třinečtí nevyužili ani více než minutovou výhodu pěti proti třem, Murína ohrozil dvakrát jen Polanský.

Celek Hamé se nakonec ubránil a v době, kdy naskakoval na led vyloučený Novotný překonal Čechmánka po Leškově nahrávce obránce Galvas, jenž nastoupil k 501. extraligovému utkání. Oceláři snížili těsně před první přestávkou, Murín pouze vyrazil střelu Tesaříka a Skořepa měl snadnou práci dorazit puk do sítě.

Záhorovský pojistil vítězství

Ve 26. minutě objel jeden z domácích útočníků třineckou klec a u levé tyče se snažit zaskočit Čechmánka, který puk ukryl do lapačky, ale sudí neviděli, zda puk přešel brankovou čáru a raději si vzali na pomoc záznam videorozhodčího. Výsledek více než patnáctiminutové konzultace víc potěšil Třinec, protože sudí Jonák po návratu od lavice časoměřičů rozpažil.

Domácí byli i nadále aktivnější, v přesilovce se dostal Nosek až před Čechmánka, ale stejně jako Vosátko po brejku v oslabení proti třineckému gólmanovi neuspěl. Třetí gól přidal Zlín v přesilovce čtyř proti třem, když dvěma minutami potrestaného Čechmánka překonal Leška.

Hosté zápas zdramatizovali hned na začátku třetí dvacetiminutovky. V době, kdy byl Murín bez hokejky, napřáhl od modré čáry Pácal a snížil na rozdíl jediné branky. Pak měli Oceláři šanci vyrovnat, na trestnou lavici putoval Melenovský, ale Murín si nemusel připsat ani jeden těžší zákrok. Naopak tým Hamé potřetí v utkání využil nedisciplinovanosti soupeře, definitivní pojistku přidal nekrytý Záhorovský. Trefa třineckého kapitána Peterka ani hra bez brankáře už hostům kýžený bodový zisk nepřinesla.

Hamé Zlín - Oceláři Třinec 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. M. Čech (Rachůnek), 10. L. Galvas (Leška), 37. Leška (Vosátko), 51. Záhorovský (Leška) - 20. Skořepa (Tesařík), 42. Pácal (Frühauf), 58. Peterek (Martynek). Rozhodčí: Minář, Jonák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:9, navíc Peterek (Třinec) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4895.
Sestavy:
Zlín: Murín - Hamrlík, L. Galvas, Nosek, Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček, Zubíček - Tomík, Leška, Záhorovský - Melenovský, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Mokrejš - R. Pšurný, Balán, Kubiš. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.
Třinec: Čechmánek (37.-37. Vojtek) - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, Pácal, Frühauf, Seman - Stals, Štefanka, Skořepa - Korhoň, Polanský, Tomas - Kolusz, Peterek, Martynek - Hlouch, Říha, Pavelek. Trenéři Juřík, J. Daneček st. a Mach.