Karlovy Vary si zajistily účast v play off, vyhrály derby v Plzni

PLZEŇ

V 50. extraligovém kole vyhrála Energie Karlovy Vary na ledě Lasselsbergeru Plzeň 5:3. Lasselsberger sice na začátku prostřední části vedl 2:0, karlovarští ale ještě do přestávky srovnali a ve třetí třetině skóre strhli na svou stranu. Kapitán Skuhravý se dvakrát prosadil ve vlastním oslabení. Karlovy Vary si tak definitivně zajistili účast v play off.

Ročník dohrávající Plzeň naopak prohrála již posedmé v řadě a svému regionálnímu rivalovi navíc podlehla ve všech čtyřech utkáních sezóny. Poslední západočeské derby tohoto ročníku přineslo hru plnou nesmlouvavých osobních soubojů a také nervozitu v hledišti.

Více příležitostí si v úvodní třetině vypracovali domácí. Ludvík nejprve v dobré pozici přestřelil a vzápětí nastřelil během přesilové hry Fabuš karlovarského gólmana Sáblíka. Za chvíli se po buly dostal k zakončení Kracík a vkleče pohotově prostřelil Sáblíka.

Strážce hostující svatyně poté zázračně vytěsnil Divíškovu nebezpečnou střelu. Hosté se více než hře věnovali dohrávání soubojů a v poslední minutě první dvacetiminutovky je mohl potrestat druhým gólem Vampola, po ideální příhře Matějovského ovšem netrefil odkrytou branku.

Do druhé třetiny hosté vstoupili o poznání aktivněji směrem dopředu a domácí gólman Málek musel vyrazit lapačkou jedovatý pokus Kumstáta. Druhou branku ale přidali domácí, když během přesilovky trefil nekrytý Fabuš přesně levý horní roh Sáblíkovy branky. Na ledě se nadále jiskřilo a domácím se naskytla více než minutová dvojnásobná početní výhoda.

Rozhodl kapitán Skuhravý

Hosté ji však přežili a naopak sami udeřili. Váhání Plzně s rozehrávkou potrestal Pech, který Málka překonal tvrdou střelou po ledě. Inkasovaný gól domácí znervózněl a hosté si vytvořili nápor, jehož výsledkem byla vyrovnávací trefa Pecha z dorážky při přesilovce.

Závěrečné části vládli hosté, kteří v jejím úvodu nezužitkovali 78 vteřin trvající přesilovku pět na tři, když největší šanci Skuhravého zlikvidoval v brankovišti Málek zalehnutím kotouče. Poté hráli přesilovou hru domácí, paradoxně ale udeřili hosté. Po chybě Mazance na modré čáře totiž ujeli ve třech na jednoho a Skuhravý se trefil přesně k pravé tyčce.

Nervózní domácí navíc pět minut před koncem inkasovali čtvrtý gól opět při vlastní přesilovce po přesné teči Skuhravého. O 23 vteřin později ale ještě v téže početní výhodě vykřesal Plzni naději premiérovou extraligovou brankou bek Martinec, který zacílil přesně od modré čáry. Domácí trenéři dokonce v šedesáté minutě sáhli ke hře bez brankáře, inkasovali během ní ale pouze pátý gól z hole Kumstáta.

Lasselsberger Plzeň - Energie Karlovy Vary 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 13. Kracík, 25. Fabuš (Ludvík), 55. L. Martinec (Vampola) - 33. Pech (Tvrdek), 36. Pech (Němec), 49. Skuhravý (Kristek), 55. Skuhravý (Kumstát), 60. Kumstát (Skuhravý). Rozhodčí: Bolina, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 11:10, navíc Matějovský do konce utkání - Jiří Hanzlík 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 4475.
Plzeň: Málek - Dobrovolný, Čakajík, Benák, Mazanec (51. L. Martinec), V. Čech, Pulpán - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Matějovský (52.-56. Šaffer) - Důras, Šindel, Adamský. Trenéři: Kučera a Černý.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Brňák, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pech, Kristek, Skladaný - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Straka, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.