Litvínov nestačil na Pardubice, play off bude bez Chemiků

PARDUBICE

Hokejisté Litvínova podlehli v závěrečném kole extraligy Pardubicím 3:4 a do letošních bojů play off nezasáhnou. Chemici dokázali v závěru utkání vyrovnat, o jejich osudu však rozhodla Pucherova trefa do prázdné branky. Východočeši těsným vítězstvím udrželi druhou příčku v tabulce, jméno svého soupeře pro čtvrtfinále se dozvědí po předkole.

Litvínovští se do utkání pustili s vervou a hned v úvodu ukázali, že nechtějí přijít o naději prodloužit si sezónu. Přes devadesát vteřin vládli ledové ploše a zatlačili domácí před brankáře Lašáka. Jenže hned při prvním útoku Moelleru skončila úvodní střela domácích v litvínovské brance. Postaral se o to Petr Sýkora, který tak zvýšil svůj náskok v tabulce kanonýrů.

Hosté srovnali skóre v 8. minutě. Pět vteřin po návratu Koukala z trestné lavice se před Lašákem prosadil Jánský, když pardubický brankář ledabyle krotil Gýnovu střelu. Radost z vyrovnání však vydržela hostům jen šestnáct vteřin, pardubické mužstvo opět posunul do vedení Blažek. Oba týmy pak měly šanci změnit skóre při přesilovkách, ale nevyužily ji.

V početní převaze se prosadili ve druhé části domácí. V polovině utkání při vyloučení Hranáče vstřelil třetí branku Moelleru Čaloun, který od druhé třetiny v sestavě nahradil Andrašovského. Pardubičtí měli více ze hry, kontrolovali průběh, ale ve 39. minutě podruhé inkasovali laciný gól. Ve skrumáži před Lašákem se prosadil kapitán Reichel a dal svému týmu naději pro třetí třetinu.

Do ní vstoupili hosté v početní výhodě, ale úvodní minuty probíhaly ve znamení nepřesné hry. Domácí nikam nespěchali a pokud se dostali do útočného pásma, jejich akcím chybělo klidné zakončení. Litvínov ze všech sil bojoval o vyrovnání, Punčochář ve 49. minutě trefil levou tyč Lašákovy branky. Na druhé straně měl velkou šanci v 52. minutě Sýkora, jeho únik však skončil jen u betonů litvínovského brankáře.

Hosté znali průběžné výsledky z ostatních stadiónů a nepolevovali ve své snaze. Svůj tlak zúročili v 59. minutě, kdy před Lašákem tečoval Jenáček Kubinčákovou střelu. Třicet sekund před koncem třetí třetiny hosté odvolali svého gólmana, ale jejich naděje ukončil gólem do prázdné branky Pucher.

Moeller Pardubice - Chemopetrol Litvínov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. P. Sýkora (Čáslava), 9. Blažek (Rolinek), 30. Čaloun (Pucher), 60. Pucher (Blažek) - 8. Jánský (Gýna), 39. Reichel (Jenáček), 59. Jenáček (Kubinčák). Rozhodčí: Husička, Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:4, navíc Mrázek (Pardubice) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 9065.
Pardubice: Lašák - Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Čech, Linhart, M. Šeda - P. Sýkora, Blažek, Rolinek - M. Hlinka, Pucher, Andrašovský (21. Čaloun) - F. Mrázek, Koukal, Ondřej. Trenéři: M. Říha a Rohlík.
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Skuhrovec, Gýna, L. Poživil, - Kubinčák, Reichel, Jenáček - Trávníček, Branda, Prorok - Jánský, Bednařík, Lukeš. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.