Liberec vyhrál v Třinci, Pardubice směřují do semifinále play-off

Pardubice se výrazně přiblížily postupu do semifinále play-off hokejové extraligy, když dokázaly zvítězit na ledě Znojma 3:0. Klíč k vítězství našli hosté ve využívání přesilovek, všechny tři góly se jim podařilo znojemskému brankáři Trvajovi vstřelit v početní výhodě. Hokejisté Liberce otočili ve třetí třetině nepříznivý vývoj utkání v Třinci a vedou 2:1 na zápasy.

Tomáš Pácal z Třince (uprostřed) bránní v útoku na branku Romana Čechmánka Tomáši Klimentovi z Liberce (vpravo).

Pardubičtí si rozložili trestání znojemských faulů rovnoměrně do každé třetiny. Na začátku páté minuty prvního dějství se nemýlil nejlepší střelec základní části Petr Sýkory po asistenci Aleše Píši. Pardubický obránce nahrával i na druhý přesilovkový gól Tomáši Blažkovi. Ten se prosadil střelou mezi Trvajovy betony ve dvaadvacáte minutě. Do třetice potrestali hosté znojemské vyloučení v šestačtyřicáté minutě, když se po asistenci Čalouna prosadil Martin Čech.

Dramatičtější co do vývoje skóre bylo utkání v Třinci, kam za stavu 1:1 na zápasy přijel Liberec. Branky začaly padat až ve druhé třetině a hosté museli dvakrát dotahovat jednobrankový náskok Třince. Ve třetí třetině se ale Liberci podařilo utkání otočit a těsný náskok 3:2 udržet až do konce. Liberec se tak ujal vedení 2:1 na zápasy. Obě série pokračují v sobotu čtvrtými zápasy.

ČP play-off O2 extraligy - čtvrtfinále III.
Třinec - Liberec 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)on-line
Branky: 22. Korhoň, 39. L. Říha - 38. Šachl, 43. O. Hruška.
Znojmo - Pardubice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)on-line
Branky: 5. P. Sýkora, 23. Blažek, 47. M. Čech.