Favorité nezaváhali, v semifinále jsou Pardubice a Liberec

Semifinalisté play-off hokejové extraligy jsou kompletní. České Budějovice a Spartu v pátek doplnily týmy z Liberce a Pardubic. Favorizované celky zvládly sedmé duely na domácím ledě a ukončily sezónu Třinci, resp. Znojmu. Semifinále začne v pondělí duelem Liberec - Sparta, další dvojici tvoří Pardubice a České Budějovice.

Znojemští dokázali s Pardubicemi držet krok až do závěru první třetiny, kdy se domácím podařilo během jediné minuty po trefách P. Sýkory a Havíře určit vývoj zápasu. Sýkora přidal další dva góly ve druhé části a jednoznačný postup Moelleru do elitní čtyřky stvrdil v závěru Koukal.

Na jméno svého semifinálového soupeře si museli svěřenci kouče Říhy ještě chvíli počkat. Zápas v Liberci, kde se rvali o čtvrtfinálovou senzaci hokejisté Třince, ale nakonec domácí zvládli a po vítězství 4:2 proklouzli do dalších bojů. Vyrovnaný zápas se zlomil až v poslední třetině, kdy nejprve poslali Liberec do vedení Klimenta s Pletkou a druhý jmenovaný v závěru ještě odpověděl na snížení Zálešáka.

Semifinálovým soupeřem Pardubic bude tým Českých Budějovic, nejlepší celek základní části z Liberce vyzve pražská Sparta. Semifinále odstartuje v pondělí právě série Severočechů s obhájcem titulu.

Česká pojišťovna play-off - čtvrtfinále VII.
Pardubice - Znojmo 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)on-line
Branky: 20. P. Sýkora, 20. Havíř, 29. P. Sýkora, 38. P. Sýkora, 57. Koukal.
Liberec - Třinec 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)on-line
Branky: 1. L. Čermák, 48. Klimenta, 52. Pletka, 58. Pletka - 32. L. Říha, 55. Zálešák.
Čtvrtfinále hokejové extraligy na Sport.cz
LIBEREC - TŘINEC 3:3 na zápasy
2:1P (OHLASY), 3:4P (OHLASY), 3:2 (OHLASY), 1:4 (OHLASY), 3:2P (OHLASY), 1:3 (OHLASY).
PARDUBICE - ZNOJMO 3:3 na zápasy
5:2 (OHLASY), 2:0 (OHLASY), 3:0 (OHLASY), 1:3 (OHLASY, OHLASY), 0:2 (OHLASY), 1:2 (OHLASY).
ČESKÉ BUDĚJOVICE - SLAVIA 4:2 na zápasy
2:1SN (OHLASY), 5:1 (OHLASY), 1:6 (OHLASY), 3:4 (OHLASY), 4:3 (OHLASY), 4:1 (OHLASY, OHLASY)
SPARTA - ZLÍN 4:1 na zápasy
4:0 (OHLASY), 3:2 (OHLASY), 3:2SN (OHLASY), 2:5 (OHLASY), 3:2 (OHLASY)