Tipsport extraliga

Pardubice slaví, Znojmo obrat nedokonalo

17. března 2007 09:00 - PARDUBICE

Téměř třetinu trnuli o výsledek, ale po slepených gólech těsně před první sirénou už si hokejisté Pardubic začali vychutnávat postupovou euforii. Znojmo historii nepřepsalo, ze stavu 0:3 na zápasy výsledek série už zvrátit nedokázalo. Na semifinálové bitvy se těší tým kolem trenéra Miloše Říhy.

Začátek znovu předpovídal vyrovnanou vřavu, na konci už to ale byla skoro exhibice. Nervozita v pardubické hale po úvodním buly se přitom dala krájet. Domácí fanoušky od začátku deptal hlavně gólman Orlů Jiří Trvaj, který v úvodní dvacetiminutovce zasahoval devatenáctkrát. Znojmo se však zhroutilo po neodpustitelné chybě Kotašky na červené čáře. „Nemělo by se to stávat, ten první gól nás zlomil,“ zlobil se Aleš Padělek. „Ale my nehráli tentokrát vůbec dobře,“ uznával znojemský útočník.

Marnost snažení hostů se ukázala hlavně ve dvou dvojnásobných přesilovkách, kdy si jejich hráči nedokázali kloudně nahrát a Lašáka v brance Pardubic pořádně neohrozili. Zato domácím prospěla hra na tři útoky. V okleštěné sestavě se dokonce vůbec neobjevili forvardi Jan Čaloun a František Mrázek, kteří Říhu v minulých zápasech příliš neoslnili. „Tři lajny, to byl dobrý tah,“ usmíval se pardubický Libor Pivko. „Šli jsme rychleji do tempa.“

Po hattricku čepice, na konci perníky

Zaplněná hala ale velebila především střelce Petra Sýkoru a jeho tři gólové dělovky, které prosvištěly za Trvajova záda. „Potřebovali jsme trochu štěstí a to se k nám přiklonilo. Měli jsme od začátku zápasu dost šancí, ale až ty góly před koncem třetiny nám daly klid,“ oddechl si Pivko.

Pro Znojemské znamenaly dvě branky před pauzou těžký direkt. Nenašel se nikdo, kdo by hosty z útlumu dostal. Ani tradiční vůdce Jiří Dopita, ani agilní Jaroslav Svoboda. Když síťkou za Trvajem zaklepaly další dva puky, bylo definitivně jasno. Po dovršení Sýkorova hattricku přilétlo na led několik čepic, po závěrečné siréně se hokejisté ocitli v dešti tradičních perníků. Pardubice mohou dál snít o titulu.