Rubriky:

Tipsport extraliga

Navzdory vyřazení vládne ve Znojmě s letošní sezónou spokojenost

17. března 2007 14:15 - ZNOJMO

I když se hokejistům Znojma nepodařilo obhájit loňské třetí místo, převládá v klubu s letošním výsledkem spokojenost. Také proto, že Orli proklouzli do play off extraligy až na poslední chvíli z deváté pozice, na niž se posunuli v závěrečném kole základní části po vítězství v Karlových Varech. V předkole play-off pak Orli vyřadili ve třech utkáních Kladno, ve čtvrtfinále prohráli s Pardubicemi 3:4 na zápasy.

 

www.hcorli.cz

"Letošní sezóna byla z našeho pohledu úspěšná. Nic na tom nemění skutečnost, že pro nás ve čtvrtfinále soutěž už skončila," řekl dnes ČTK předseda a současně majitel znojemského klubu Jaroslav Vlasák, který ocenil velkou bojovnost a morálku týmu v rozhodujících zápasech.

V základní části extraligy přitom provázely výkony Znojma značné výkyvy. Po vydařené první čtvrtině Orli dokonce vedli tabulku, potom se ale postupně výkonnostně propadali a střídali dobré okamžiky se slabšími.

"V závěru sezóny dokázal tým vždy v rozhodujících chvílích zabrat. Platí to už od posledního utkání základní části v Karlových Varech, kdy jsme se po důležitém vítězství vmáčkli do play off," poznamenal Vlasák. "Všechny tři zápasy předkola play off s Kladnem byly velmi dramatické a v rozhodujících chvílích se projevily zkušenosti našeho týmu. A zvláštní ocenění zaslouží zdramatizování čtvrtfinále s Pardubicemi, neboť se nám podařilo odvrátit tři mečboly," dodal Vlasák.

Po ekonomické stránce je příští sezóna zajištěná

K historickému obratu v play off mělo Znojmo blízko, ale v pátek se mu nepodařilo udělat poslední krok. "Musíme vzít v potaz i to, že jsme v závěru sezony v rozhodujících zápasech postrádali tři zraněné opory týmu. Po obránci Bičánkovi jsme ztratili útočníky Erata a Pláška. Jejich absence byla citelná, neboť kádr se výrazně ztenčil," dodal Vlasák.

Znojmo nyní čeká období změn. Po třech sezónách odchází po vzájemné dohodě trenér Miloslav Hořava, nový kouč bude znám do měsíce. "Dojde pochopitelně i k některým změnám v hráčském kádru. Nyní je ale předčasné situaci řešit. Po sezóně bude dostatek času všechno rozebrat a vyhodnotit," tvrdí Vlasák. Důležité podle něho je, že i v dalším ročníku zůstane ve Znojmě hlavní opora týmu Jiří Dopita.

Po ekonomické stránce je příští sezóna zajištěná, hlavním sponzorem v ní zůstane energetická společnost E.ON. Pak ale sponzorská smlouva po šesti letech vyprší. "Co bude dál, zatím nikdo neví. Momentálně je jasno o příští sezóně," uvedl Vlasák.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..