Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparťané nechtěli, aby se série ještě vracela do Prahy

28. března 2007 08:50 - LIBEREC

Hokejisté Sparty počtvrté za sebou porazili Liberec a už po pátém semifinálovém duelu slaví postup do finále extraligového play-off. „Chtěli jsme finále uhrát hned na první pokus, aby se už série nemusela vracet do Prahy, a věřili jsme, že máme víc sil než domácí, i když ti začali hodně aktivně," vykládal útočník Sparty Jan Hlaváč.

"Říkal jsem si, že v takovém tempu liberečtí nemohou vydržet. Počkali jsme si na jejich chyby, dařilo se nám z obrany ujíždět, až ke konci jsme si trochu koledovali. Došlo i na to, že jsem pár vteřin před koncem snad poprvé v životě po hlavě skákal do střely,“ vyprávěl Hlaváč.

„Vítězství 4:1 na zápasy vypadá jednoduše, ale byly to urputné boje, v nichž jsme těžili z větší zkušenosti i zodpovědnějšího herního projevu,“ usoudil další útočník Sparty Petr Ton, jehož těšilo, že napodruhé na Hniličku v duelu vyzrál: „Když jsem nedotáhl blafák, volil jsem pak z dalšího brejku osvědčenou střelu k tyčce vedle nohy.“

Jsou zvědavi na finálového soupeře

Hlaváč ocenil výkon Duby, který v pátém utkání kryl 38 libereckých střel: „Gólman nás opět podržel. V celé sérii jsme lépe proměňovali šance, dařily se brejky.“ Pražané se těšili na společnou večeři týmu v centru Prahy, která byla tečkou za semifinálovou dřinou. Soupeře pro boj o titul, který začne přesně za týden, se dozvědí možná dnes, nejpozději pak v neděli.

„Určitě se v televizi podívám, jestli to Pardubice zvládnou na první pokus, ale tipnul bych si tam komplikaci ze strany Budějovic,“ usoudil Hlaváč. „Teď si chceme především užít radost z postupu, já si dám šampaňské a až vyléčím nachlazení a budu lépe dýchat, tak i doutník,“ těšil se trenér Pražanů František Výborný.

Největší rozdíl byl ve zkušenostech

Poražení Bílí Tygři hned na ledě převzali bronzové medaile. „Pod dojmem vítězství v základní části jsme chtěli projít až do finále, hodnotu té medaile oceníme zřejmě později,“ říkal zklamaně Lukáš Zíb. „Nejde nevidět, že se naše účinkování v playoff lepší, minule jsme nepřešli ani první kolo. Proti Spartě jsme doplatili na strašné chyby v obraně, přitom náš záměr byl hrát disciplinovaně zezadu. Největší rozdíl byl ve zkušenostech, Sparta má protřelé hráče,“ tvrdil liberecký kapitán Stanislav Procházka.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF HOKEJOVÉ EXTRALIGY NA SPORT.CZ:
LIBEREC - SPARTA 1:4 na zápasy
5:2 (OHLASY, PABIŠKA), 1:2 (HLAVÁČ, OHLASY), 1:2 (OHLASY, DIVÁCI, OHLASY2), 2:5 (OHLASY, OHLASY2), 4:5 (OHLASY)
PARDUBICE - ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:1 na zápasy
4:1 (ROLÍNEK), 4:2 (OHLASY, HLINKA, ONDŘEJ), 0:3 (SLOVÁCI, TUREK), 5:2 (OHLASY, SÝKORA, OHLASY2)

Martin Kézr, Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..