Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubičtí chtějí být ušetřeni nervů

28. března 2007 09:12 - PRAHA

Po šestnácti dnech se znovu ve stejné situaci ocitají hokejisté Pardubic. Opět vyjedou na domácím ledě s celkovým vedením 3:1 a možností sérii ukončit. Jenže na východě Čech pevně doufají, že tím podobnost čtvrtfinále a semifinále extraligového play-off končí.

V sérii se Znojmem už v tu dobu za sebou jeden nevyužitý mečbol za stavu 3:0 měli. Neproměnili ani druhý a třetí, čtvrtfinále dospělo do nevyzpytatelného sedmého zápasu. Ten Pardubice zvládly, ale v semifinále proti Českým Budějovicím by rády byly těchto nervů ušetřeny.
„Hlavně k tomu zápasu musíme přistoupit na sto procent a nesnažit se hrát líbivý, ale naopak účelný hokej,“ vymýšlí recept na rozhodnutí série útočník Jan Kolář. Vzpomínky na čtvrtfinálové trápení z pardubické kabiny nevymizely. „Určitě se z toho poučit dá,“ přikyvuje Kolář.
Předčasné uspokojení z dvouzápasového vedení podle pardubického kapitána Miroslava Hlinky nehrozí. „Nikdo z nás nemá v hlavě, že už jsme ve finále. Víme, že je nutné vyhrát čtyři zápasy a že série ještě neskončila,“ přesvědčuje slovenský útočník.

V budějovické kabině si znojemské hokejisty za vzor neberou. „To bylo čtvrtfinále, teď je semifinále, úplně jiná série. My se musíme soustředit hlavně na sebe,“ vykládá kapitán Jihočechů Petr Sailer.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..