Karlovy Vary - Kladno 7:1Jágrova domluva nepomohla. Třetina jako z hororu a Rytíři schytali debakl

Domluva legendárního útočníka Jaromíra Jágra nepomohla. Je tady další debakl kladenských hokejových Rytířů v přípravě. I když v jejich dresu na ledě nechyběl ani majitel klubu s číslem 68 na dresu, zápas v Karlových Varech byl rozhodnutý prakticky po první třetině. Tu extraligový nováček prohrál 0:5, celkově pak podlehl Energii 1:7. Ještě výraznější porážku si připsaly Klatovy, které podlehly Plzni 1:11.

Kladenský útočník Jaromír Jágr během utkání s Plzní.

Rytířům se v Karlových Varech nepodařil vstup do zápasu. Kladno inkasovalo v první části hned pět branek, a tak už po prvních dvaceti minutách bylo v podstatě rozhodnuto. V prostředním dějství zaznamenal alespoň čestný úspěch kanadský útočník Brendan O’Donnell. Kladenský tým tak v rámci přípravy neporazil ani jednoho ze soupeřů z extraligy.

„Rozhodla první třetina. Udělali jsme jednu hrubou chybu a potom hráli tři oslabení. Dostali jsme čtyři góly a bylo po zápase. Domácí dali z pěti šancí čtyři a my zase vůbec nic neproměnili. Dělali jsme zbytečné chyby a nechali se vylučovat. Proto měl zápas jasný průběh, a proto je takový výsledek,“ zhodnotil duel Jindřich Lidický, trenér Kladna, na internetových stránkách středočeského klubu.

Přípravné hokejové zápasy:
HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 35. Š. Novotný, 58. Hrehorčák - 17. Klimek, 32. J. Knotek, 62. Strapáč.
HC Klatovy - HC Škoda Plzeň 1:11 (0:4, 0:4, 1:3)
Branky: 45. Š. Hanzlík - 16., 38. a 55. Eret, 1. Vráblík, 7. Pour, 11. P. Straka, 31. Indrák, 37. Moravčík, 39. M. Houdek, 46. V. Němec, 52. Kodýtek.
Bílí Tygři Liberec - Amur Chabarovsk 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 32. Birner, 39. Lenc, 55. Filippi, 57. Ordoš - 45. T. Zohorna.
Orli Znojmo - HC Vítkovice Ridera 3:7 (1:2, 1:5, 1:0)
Branky: 12. Matuš, 40. Bořuta, 50. Bartoš - 5., 21. a 39. Lakatoš, 18. Trška, 24. O. Roman, 29. Werbik, 31. Schleiss.
PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 33. Honejsek - 41. Orsava, 49. Kucsera.
HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 7:1 (5:0, 2:1, 0:0)
Branky: 17. a 20. Stříteský, 9. T. Knotek, 13. O. Beránek, 13. Skuhravý, 22. Koblasa, 37. Raška - 28. O'Donnell.