HV 71 - Sparta 3:2Sparta přidala v přípravě další prohru

Hokejisté Sparty po středeční porážce s Ženevou dnes prohráli na turnaji v Německu i s jönköpingským klubem HV 71 rovněž 2:3. Turnaj zakončí Pražané v neděli proti pořádajícímu Mannheimu. Pardubice zdolaly doma v přípravě Zvolen 6:4.

Sparta už v 11. minutě prohrávala 0:2, když se za HV 71 prosadili Christoffer Törngren a David Gustafsson. Na tříbrankový rozdíl zvýšil v závěru druhého dějství Oscar Sundh. Mezi 42. a 47. minutě zkorigovali stav Lukáš Rousek s Jiřím Smejkalem, ale odvrátit prohru se už Spartě nepodařilo.

Pardubické Dynamo získalo ve druhé třetině vedení 3:0 díky brankám Roberta Kousala, Sébastiena Pichého a Radoslava Tybora. V úvodu závěrečné části snížili Ivan Švarný s Jakem Hansenem. Vzápětí se sice prosadil podruhé v utkání Tybor, Miroslav Preisinger a Hansen ale do 47. minuty manko smazali.

O výhře Pardubic rozhodl v 53. minutě v přesilové hře Juraj Mikuš a 13 sekund před koncem při power play pojistil výsledek střelou do prázdné zvolenské branky Patrik Poulíček.

Přípravný hokejový zápas:
HC Dynamo Pardubice - HKM Zvolen 6:4 (0:0, 3:0, 3:4)
Branky: 39. a 45. Tybor, 26. R. Kousal, 28. Piché, 53. J. Mikuš, 60. Poulíček - 43. a 47. Hansen, 42. Švarný, 47. Preisinger.