Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Vsetínský klub ví jak z dluhů, peníze od města už nechce

30. května 2007 20:49 - VSETÍN

Vsetínskému hokejovému klubu se podařilo najít řešení, jak uhradit dluh asi 6,4 miliónu korun. Na zasedání zastupitelstva města to řekl místostarosta Vsetína a člen představenstva společnosti Vsetínská hokejová Lubomír Gajdůšek. Žádné podrobnosti ale neuvedl. "V této fázi o tom nemohu mluvit," řekl následně novinářům.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Klub musí uhradit dluhy, které vznikly v uplynulé sezóně. V opačném případě by nezískal extraligovou licenci. Vsetínská radnice, která je majoritním akcionářem společnosti Vsetínská hokejová, má potřebnou částku na svém účtu připravenu, klub ji proto původně požádal o její uvolnění. Dnes ale klub našel jiné řešení a žádost stáhl.

Zastupitelé se tak původně nejdůležitějším bodem dnešního zasedání vůbec nezabývali. "Vsetínské hokejové se podařilo najít jiný finanční zdroj, peníze tak zůstávají městu," uvedla starostka Květoslava Othová. Zároveň dodala, že město má zájem o další působení hokejového klubu ve městě. "Zajímá nás hlavně podpora hokejové mládeže," poznamenala.

Zachrání klub nejmenovaný sponzor?

Vsetínské problémy by podle všeho měl zachránit nejmenovaný sponzor. "Dnes byla uzavřena smlouva s naším dlouhodobým partnerem," uvedl předseda představenstva nejslabšího extraligového klubu Oldřich Štefl na oficiálním internetovém serveru klubu. Na telefonu k zastižení nebyl.

Otázkou však je, zda se Vsetínu podaří uhradit všechny dluhy, které za poslední roky vytvořil. Do čtvrtka 31. května má představitelům Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, která extraligu řídí, předat situační zprávu o stavu svých pohledávek k 30. dubnu letošního roku a návrzích na řešení. Ta rozhodne o tom, zda APK LH potvrdí na svém zasedání 6. června start Vsetína v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..