Liberec - Zlín 6:4Liberec přehrál Zlín, zůstává neporažený a vede extraligu

42. Szturc 5 : 2
43. Köhler 5 : 3
46. Marosz 6 : 3
60. Ondráček 6 : 4

Hokejisté Liberce porazili v 6. kole extraligy Zlín 6:4. Domácí rozhodli o osudu zápasu už v první třetině, kterou vyhráli jasně 3:0, a zůstávají posledním neporaženým týmem soutěže. Při dnešních vítězstvích Třince a Mladé Boleslavi se zároveň vrátili do čela tabulky, kde mají náskok tří bodů. Naopak Zlín se dál trápí, prohrál i šestý zápas v sezoně a dál čeká na první bodový zisk. Dvěma góly a asistencí se na úspěchu Severočechů podílel útočník Rostislav Marosz.

Tomáš Hanousek (vlevo) z Liberce a Jan Dufek ze Zlína.

V brance Zlína nastoupil při zranění brankářské jedničky Kašíka mladík Huf. První ostrý zákrok si ale připsal hned po 20 vteřinách hry jeho protějšek Peters, který vychytal Köhlera. Na druhé straně nebezpečně pálil Filippi. V páté minutě už šli domácí do vedení, když tečí Zacharovy střely otevřel skóre Jelínek.

O dvě minuty později už Bílí Tygři vedli o dvě branky: Filippi vyhrál vhazování přesně na Marosze a ten propálil Hufa. První přesilovku zápasu si zahráli hosté, Palmbergovu střelu ale pokryl Peters. V závěru první dvacetiminutovky tak udeřili znovu Severočeši, když Vlachovo nahození od modré čáry usměrnil za Hufova záda Ordoš - 3:0.

Autor druhého gólu Liberce v utkání proti Zlínu Rostislav Marosz.

Zlínští naskočili zpátky do zápasu ve 25. minutě, kdy střelou z úhlu překvapil Peterse Šlahař. Liberci mohl vrátit tříbrankové vedení Marosz, Huf se blýsknul výborným zákrokem. Nepřišel si na něj ani unikající Filippi. Na druhé straně propálil Peterse Szturc, jeho branka ale nebyla kvůli přerušení hry hlavním rozhodčím uznána.

Blízko čtvrtému gólu domácích byl Filippi, jeho střelu v přesilovce ale zastavila pouze tyč. Sedm vteřin před druhou sirénou se však na modré čáře opřel do puku Kotvan a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Brankář Zlína Daniel Huf během utkání proti Liberci.

Také vstup do třetího dějství vyšel Bílým Tygrům parádně a po přihrávce Hudáčka zvyšoval už na 5:1 Bulíř. Berani ale přispěchali s okamžitou odpovědí, prosadil se Szturc. A za další minutu už to bylo znovu jen o dvě branky. Palmbergovu sraženou ránu doklepl za Petersova záda Köhler a ještě dal hostům naději.

Liberečtí si ale pomohli přesilovou hrou. Po pěkné akci Lence se podruhé v utkání trefil Marosz. Ten poté útočil dokonce na hattrick, proti jeho dělovce bez přípravy ale výborně zasáhl Huf. Na konečných 6:4 pak upravil v samém závěru utkání hostující Ondráček.

6. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. P. Jelínek (Zachar, Šmíd), 7. Marosz (Filippi), 18. Ordoš (J. Vlach, Kotvan), 40. Kotvan (Marosz, L. Krenželok), 41. Bulíř (L. Hudáček), 46. Marosz (Lenc, L. Krenželok) - 25. Šlahař (Popelka), 42. Szturc (Okál), 43. Köhler (Palmberg), 60. J. Ondráček. Rozhodčí: Šír, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7095.
Liberec: Peters - Šmíd, Hanousek, Knot, Kotvan, Graborenko, Derner, Havlín - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Ordoš. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.
Zlín: Huf - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček, Gazda - Dufek, Palmberg, Köhler - Okál, Herman, Szturc - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš - Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa a Martin Hamrlík.