Série končí, Vítkovice poprvé v sezoně prohrály na hřišti soupeře

32. Mertl 3:1
59. Straka 4:1
Záznam online reportáže »

6. října 2019 18:57 - Praha

Hokejisté Vítkovic prohráli v 8. kole extraligy v Plzni 1:4 a ve čtvrtém utkání venku v sezoně poprvé neuspěli. Západočeši si připsali druhou výhru za sebou a opět je táhl první útok. Gólově se prosadili Milan Gulaš i Tomáš Mertl. Gulaš přidal i asistenci a vládne produktivitě už s 20 body. Ostravský tým se střelecky prosadil jen jednou v první třetině a poprvé v sezoně prohrál podruhé po sobě.

Luděk Peřina, ČTK

Domácí se sice od začátku utkání tlačili dopředu, ale dobře bruslící hosté je dlouho nepouštěli do šancí a navíc vyráželi do nebezpečných brejků. V 11. minutě ovšem za vítkovickou obranu najel na dlouhý pas Čerešňáka Gulaš a dokázal bekhendovou střelou z úhlu otevřít skóre. Za chvíli v dobré pozici netrefil branku nekrytý Pour a naopak z protiútoku po 37 vteřinách sebral Plzni vedení přesným švihem z levého kruhu Guman.

Brněnská ostuda! Kometa vybouchla se Zlínem. Jágrovy body nestačily, Sparta slaví

Ve 14. minutě ale chytrou přihrávkou od pravého mantinelu uvolnil Indrák Kodýtka a ten z mezikruží překonal Svobodu. Explzeňský brankář držel svůj tým v závěru první třetiny během přesilovky Indiánů, kdy stačil vykrýt levým betonem rychlý volej Mertla.

Na začátku prostřední části zahrozil skrytým pokusem Bukarts a na druhé straně po chybě vítkovické obrany protáhl Svobodu Pour. Poté domácí ubránili přesilovou hru soupeře a při signalizované výhodě usměrnil ve 32. minutě Mertl do sítě Kaňákovu střílenou přihrávku a zvýšil na 3:1.

Frodl vzal Vítkovicím naději

Před druhou sirénou ve vlastním oslabení ujel Lakatoš a Indiány uchránil od pohromy jen skvělý zákrok Frodla. Plzeňský brankář se zaskvěl i o chvíli později, kdy se při vítkovickém náporu stačil včas přesunout proti dorážce Gumana do odkryté branky.

Po zahájení závěrečné dvacetiminutovky hosté nepotrestali vyloučení Indráka a domácí aktivním pojetím znovu převzali iniciativu. Vítkovické srážela ve snaze o kontaktní trefu nedisciplinovanost. V 52. minutě díky Svobodovi přežili přesilovkovou příležitost Indráka a naopak ve hře čtyři na čtyři neprostřelil vyjetého Frodla Dej. Dlouhá závěrečná power play hostů přinesla už jen trefu Straky do prázdné branky na 4:1.

8. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Čerešňák, Moravčík), 14. Kodýtek (Indrák), 32. Mertl (L. Kaňák, Gulaš), 59. P. Straka (Vráblík) - 12. Guman (Vopelka, D. Krenželok). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6, navíc E. Němec (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 5615.
Plzeň: D. Frodl - L. Kaňák, Moravčík, Vráblík, Pulpán, Čerešňák, M. Houdek - Gulaš, Mertl, M. Heřman - Indrák, V. Němec, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kolda, Roman Vlach, Rob - od 31. navíc Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.
Vítkovice: M. Svoboda - Trška, T. Černý, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, Gregorc - Schleiss, O. Roman, Roberts Bukarts - Lakatoš, Vopelka, Kurovský - Mallet, E. Němec, Dej - Guman, Werbik, J. Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.