Ml. Boleslav - Sparta 1:2 PPPražané rozhodli v prodloužení, vyhráli druhý zápas venku v řadě

27. Buchtele 0 : 1
32. Klepiš 1 : 1
63. Kudrna 1 : 2

Hokejisté Mladé Boleslav podlehli v 8. kole extraligy pražské Spartě 1:2 v prodloužení a v pátém domácím utkání v sezoně poprvé prohráli. Bruslařský klub klesl v tabulce z první na třetí pozici. Sparta v sérii čtyř duelů mimo svůj led podruhé za sebou uspěla. Rozhodl o tom v čase 62:44 slovenský útočník Andrej Kudrna.

Zleva Lukáš Žejdl z Mladé Boleslavi a brankář Sparty Matěj Machovský.

V dresu hostů si odbyl premiéru útočník David Tomášek. Odchovanec Sparty si v mateřském klubu zahrál v nejvyšší soutěži poprvé po působení v mládežnických letech v zámoří a poté v Pardubicích a Jyväskylä.

V úvodu prověřil domácího gólmana Jana Růžičku Říčka, na druhé straně si Machovský poradil se Žejdlovou tečí. Následně zahrozil za hosty Vladimír Růžička a sparťanský gólman zase zasáhl po kombinaci Pabišky se Žejdlem a kryl i Dlapovu střelu. Při Kalinově vyloučení si Machovský poradil s Klepišovou ránou.

Na přelomu první a druhé části se domácí ubránili při Bernadově pobytu na trestné lavici. Sparta zase přestála vyloučení Vladimíra Růžičky, který se po návratu na led dostal v přečíslení hostů do šance, ale mladoboleslavský gólman zasáhl.

Ve 27. minutě ujeli Pražané tři na jednoho, ale po Ďalogově přihrávce nevyzrál na Jana Růžičku Pech. Vzápětí už se sparťané radovali. Buchtele se z pozice za pravým kruhem prosadil střelou přes obránce. Potom nebezpečné pálil i Říčka.

Klepiš zajistil domácím vyrovnání

V polovině utkání byl při dorážce faulován Zohorna a domácí Ďalogovo vyloučení potrestali. Klepiš si mezi kruhy připravil střeleckou pozici a zamířil přesně k levé tyči. V 35. minutě mohl otočit stav Vondrka. O chvíli později Blainově trestu ujel v oslabení Smejkal, ale Jan Růžička ho vychytal lapačkou. Na konci druhé části se Středočeši ubránili při Pláňkově vyloučení.

Hráči Mladé Boleslavi se radují z gólu Jakuba Klepiše (vpravo).

Ve 44. minutě měl nejdříve možnost hostující Dočekal, na druhé straně našel Zbořil volného Klepiše, jemuž ale zakončení nevyšlo. V polovině závěrečného dějství Pražané odolali při dalším Blainově trestu a nerozhodný stav se nezměnil ani při Dlapově druhém pobytu na trestné lavici v utkání. V 57. minutě mohl rozhodnout ve prospěch Sparty Ďaloga, jehož pokus se otřel o levou tyč.

V nastavení si domácí gólman poradil s Pechovým pokusem, ale po Řepíkově akci už rozhodl Kudrna.

8. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Klepiš (Vondrka) - 27. Buchtele (Tomáš Dvořák), 63. A. Kudrna (Řepík, T. Pavelka). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Pešek, Malý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4034.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Hrbas, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - Vondrka, A. Zbořil, Klepiš - J. Stránský, R. Zohorna, Skalický - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.
Sparta: Machovský - Košťálek, Polášek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga, Tomáš Dvořák - Řepík, Pech, Forman - Říčka, V. Růžička ml., A. Kudrna - Buchtele, Sukeľ, Rousek - Smejkal, Tomášek, Dočekal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.