Rubriky:

Tipsport extraliga

Antimonopolní úřad se vyloučením Vsetína dál zabývat nebude

2. července 2007 19:11 - PRAHA

Vyloučení Vsetína z hokejové extraligy nebylo v rozporu se zákonem. K tomuto závěru dospěl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Jeho šéf Martin Pecina řekl serveru Týden.cz, že antimonopolní úřad se nechystá zahájit v tomto případu správní řízení.

"Materiály, které jsme obdrželi od subjektů tohoto sporu, neukazují na pochybení. Změnu v našem stanovisku by mohly způsobit pouze nové skutečnosti, o kterých zatím nevíme. Potom by bylo samozřejmě možné případ prošetřit," uvedl Pecina, jehož úřad se začal o vyřazení Vsetína z nejvyšší soutěže zajímat na základě informací z tisku.

Asociace profesionálních klubů vyřadila Vsetín z extraligy začátkem června kvůli nesplnění licenčních podmínek. Šestinásobný český mistr se proti tomu odvolal k arbitrážní komisi, ke které nyní upíná své naděje. V případě neúspěchu je připraven bojovat o účast mezi elitou u civilního soudu.

Podle vedoucího arbitráže Vladimíra Balaše však není jasné, zda tato instituce může tento případ rozhodnout. "Pokud shledáme, že nám tento spor nepřísluší, zasedání ukončíme. V opačném případě budeme rozhodovat, zda je vyloučení Vsetína v souladu s řády a pravidly extraligy," řekl deníku Sport Balaš, který působí na katedře mezinárodního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Podle něj by mělo rozhodnutí padnout do poloviny července.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..