Rubriky:

Tipsport extraliga

Slávisté se v Německu hodně nacestují

15. července 2003 17:12 - PRAHA

Trenér fotbalistů Slavie Miroslav Beránek si maximálně pochvaluje dosavadní průběh soustředění v Německu, kde tým českého vicemistra setrvá až do neděle. Kouč dává v zápasech příležitost všem hráčům, aby vybral ideální sestavu pro ligu i evropské poháry.

 

ČTK/Stanislav Peška

"Protože máme nesmírně nabitý program, nechci hovořit jen o jedenácti lidech, kteří budou nastupovat v základu. Počítám s tím, že využiji širší kádr kvůli velkému zatížení," narážel Beránek na to, že Slavia bude bojovat hned na několika frontách.

Posily dobře zapadly

Do týmu zapracovává nové posily, vesměs jsou to ofenzívně ladění hráči - Lukeš, Fořt, Maďar Tokody. Exbudějovický Latka je po operaci menisku, takže ho čeká delší nucená pauza. "Všichni noví hráči se jeví velmi dobře, ale na nějaké detailnější hodnocení je příliš brzy. Lukeš s Fořtem zapadli do týmu hodně rychle, trochu delší to bylo v případě Tokodyho, protože je cizinec. Je to logické, prošel si tím i Brazilec Adauto," prozradil trenér.

Slavia zatím v Německu odehrála čtyři zápasy - rozstřílela amatérský Lansberg 7:1, porazila Duisburg 2:1 a prohrála 1:2 s Hannoverem. "Zápasů je hodně, takže mají všichni dostatek příležitostí ukázat se," prohlásil Beránek. Další kvalitní soupeři na Slavii ještě čekají - po dnešním duelu se Stuttgartem sehrají ve čtvrtek utkání s Essenem, v sobotu se střetnou s Bielefeldem a nakonec je prověří Norimberk.

Vachouška nahradí

Slávisté během pobytu v Německu hodně cestují, ale všichni to prý snáší v pohodě. "Na nikom nevidím nějaké následky. Být jedenáct dní na jednom místě taky není kolikrát ideální," uvedl Beránek.

Ze základní sestavy Slavie odešel jen útočník Vachoušek, který zamířil do Marseille, a trenér věří, že se ho podaří nahradit. "Po příchodu Fořta máme čtyři klasické útočníky, v případě potřeby tam může nastoupit i Tokody, kterého teď spíš zkouším na pravém kraji zálohy," vysvětlil Beránek.

Trenér věří, že Skácel zůstane

Z adeptů na základní sestavu už by zřejmě před začátkem ligy nikdo odejít neměl. Rušno bylo v poslední době především kolem levého záložníka Rudolfa Skácela, o něhož měla zájem italská Brescia.

"Ve fotbale je možné všechno, ale já věřím, že zůstane," prohlásil kouč. "Fotbalový zájem o Rudu trvá, do hry vstoupil ještě jeden nejmenovaný klub ze západní Evropy, ale všechno je otázka peněz. Ke konkrétnímu jednání zatím nedošlo," přiblížil hráčův agent Pavel Zíka.

Dnes podnikne trenér Beránek s asistentem Miroslavem Jirkalem inspekční cestu do Lucemburska, kde budou sledovat zápas 1. předkola Ligy mistrů mezi domácím Grevenmacherem s bosenským Leotarem Trebinje. Z tohoto duelu totiž vzejde soupeř Slavie ve 2.předkole soutěže. "V tomto směru nechceme nic podcenit. Máme sice slíbené i videokazety, ale takhle je uvidíme na vlastní oči," vysvětlil kouč.

Jan Krůta

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..