Rubriky:

Tipsport extraliga

Arbitráž v kauze Vsetín bude pokračovat v pondělí

31. července 2007 10:20 - PRAHA

Příští týden by mohla být na hokejové půdě vyřešena kauza vyloučení Vsetína z extraligy. Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) si totiž na pondělí pozvala představitele Asociace profesionálních klubů (APK) a valašského celku k ústnímu projednání případu. Před týdnem arbitráž rozhodla, že řešení vsetínského odvolání proti vyloučení je v její kompetenci.

 

www.hc-vsetin.cz

Případem se ale dál zabývá také antimonopolní úřad; šetření i přes opačné informace médií zatím neukončil.

"Obě strany už byly obeslány, doufám, že se žádná z nich neomluví," řekl právní expert pověřený řízením této arbitráže Vladimír Balaš v dnešním vydání deníku Sport. "Předpokládám, že rozhodneme hned nebo v průběhu několika málo dnů," doplnil Balaš.

Balaš spolu s dalšími dvěma rozhodci Radovanem Vrbkou a Petrem Řezníčkem mají k dispozici písemné podklady, při ústním projednání mohou zástupci APK i Vsetína předložit další argumenty. "Řadu písemných podkladů už máme, uvidíme, s čím přijdou nyní. Na nějaké soudy je zatím brzo," podotkl Balaš s tím, že rozhodnutí arbitrážní komise bude závazné.

Pokud by arbitráž dala zapravdu Vsetínu, měl by se valašský klub vrátit do extraligy. "APK sice řídí nejvyšší soutěž, ale podle hokejové legislativy nestojí tak úplně mimo svaz," řekl Balaš. Kdyby bylo vyloučení Vsetína zrušeno, extraliga by se hrála s patnácti týmy a musela by se přelosovat. V současné době je start soutěže s čtrnácti účastníky naplánován na 12. září, kdy se v předehrávce úvodního kola mají utkat Slavia s Českými Budějovicemi.

Pro vyloučení Vsetína hlasovalo na počátku června deset extraligových klubů, protože valašský celek nesplnil podmínky pro účast v nejvyšší soutěži. Důvodem bylo, že vedení extraligy nemohlo čerpat ze sedmimiliónové bankovní garance peníze na zaplacení vsetínských dluhů, protože se ukázalo, že šlo jen o termínovaný vklad města. Navíc klub některé dluhy údajně nezaplatil ve stanoveném termínu a další z minulosti zůstaly nevyřešeny.

Vyřazení Vsetína z extraligy prošetřuje i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Podle informací serveru www.tyden.cz přitom už na počátku července dospěl k rozhodnutí, že vyloučení nebylo v rozporu se zákony. Šetření ale dál pokračuje. Mluvčí Kristián Chalupa dnes ČTK řekl, že úřad teď čeká na vyjádření a potřebné dokumenty od APK, které by měly přijít do konce týdne.

Kdyby Vsetín neuspěl u arbitráže, chce se bránit u civilního soudu. Šéf vsetínského klubu Oldřich Štefl se prý snaží iniciovat svolání mimořádné valné hromady APK, na níž by se kluby mohly k vyřazení Vsetína znovu vyjádřit a své rozhodnutí případně přehodnotit.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..