Rubriky:

Tipsport extraliga

Pokud Vsetín dostane licenci na první ligu, soudit se prý nebude

23. srpna 2007 17:01 - VSETÍN

Pokud bude hokejový Vsetín dodatečně zařazen do první ligy, druhé nejvyšší soutěže v ČR, nebude se soudit o navrácení extraligové licence. Lubomír Gajdušek, místostarosta Vsetína, který je většinovým vlastníkem valašského klubu, řekl, že toto stanovisko většinově zvítězilo v představenstvu klubu. "Byť můj názor byl kapku radikálnější," prozradil Gajdušek.

Podle Gajduška by zvolený postup byl vhodný s ohledem na mládežnická družstva klubu, zejména dorostence a juniory. "Jasno by mělo být v průběhu příštího týdne," uvedl vsetínský místostarosta. Účast v první lize by uvítala i starostka města Květoslava Othová. "Po zvážení všech možností by toto řešení mohlo být vhodným kompromisem, který, doufám, bude přijat," dodala Othová.

O této variantě chtějí podle všeho Vsetínští jednat i se zástupci Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Požádali totiž předsedu ČSLH Vratislava Kulhánka o schůzku, která se uskuteční v pátek v podvečer. "Projevili zájem se sejít a pan předseda jim vyhověl," řekl ČTK generální sekretář Martin Urban. Obsah schůzky však zatím stanoven nebyl.

Žádost Vsetína o dodatečné zařazení do první ligy podpořila ve středu i Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Právě tato organizace valašský klub na začátku června z nejvyšší soutěže vyřadila kvůli neplnění podmínek pro účast. Verdikt v pondělí potvrdila i arbitrážní komise hokejového svazu.

Většina opor už se rozprchla

Zástupci první ligy však zařazení Vsetína odmítají. "První ligu lze sportovní cestou získat jen postupem z nižší soutěže, nebo sestupem z extraligy. Vsetínský případ není ani jednou z těchto variant," řekl deníku Sport předseda sportovně-technické komise svazu Josef Drda.

Dodatečné rozšíření první ligy je málo reálné i s ohledem na skutečnost, že soutěž začne už 12. září a jednotlivé kluby už mají vše na sezónu připraveno. Muselo by tak dojít například ke kompletnímu přelosování a v některých městech by došlo k termínové kolizi při obsazenosti hal. Vznikla by i celá řada dalších problémů.

Vsetín tak stále neví, zda seniorský hokej na vrcholové úrovni ve městě zůstane. Výsledek arbitráže se zatím nejviditelněji projevil na hráčském kádru. Tým k úternímu utkání Tipsport Cupu v Třinci nastoupil s juniorkou doplněnou jen o pár starších hráčů. Většina zkušených opor už si hledá angažmá v jiných klubech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..