Prostě jsem to tam dorval, usmíval se kladenský hrdina po skalpu Hradce

Stal se ústřední postavou pátečního večera. Zaplněné ochozy rozburácel už po třech minutách a zkraje závěrečné třetiny pak poslal domácí do rozhodujícího trháku. Hokejový útočník Ladislav Zikmund vstřelil podruhé v probíhající extraligové sezoně dva góly a vydatně pomohl Rytířům k cennému triumfu (3:1) nad hradeckým Mountfieldem.

Zleva Samson Mahbod z Litvínova a Ladislav Zikmund z Kladna.

Brzy jste vedli. Takový scénář jste si přáli?

Bylo důležitý, že jsme ten gól dali. Pak byl zápas vyrovnaný. My si teď dáváme víc pozor na obranu a myslím, že se nám to docela dařilo. Jsme rádi, že jsme pak vstřelili druhý gól, protože se to nějak netahalo. Na konci jsme si to celkem pohlídali.

Mazance jste nejprve propálil střelou z kruhu, poté z dorážky. Jak jste viděl obě situace?

Při prvním gólu jsme jeli tři na dva, bylo riskantní nahrávat, takže jsem vystřelil a byl to gól. Při tom druhém jsem to tam v přesilovce prostě dorval. (úsměv)

Byl zlomový?

Asi jo. Odskočit na 2:0 je samozřejmě určitě daleko lepší, než se bát o výsledek za jednobrankového stavu...

Zleva Josef Zajíc z Kladna, Adam Jánošík z Litvínova a Ladislav Zikmund z Kladna.

Doma jste urvali tři body, navíc jste v utkání ani jednou nehráli v oslabení, což vás jistě hřeje.

Je to jedině dobře. Snad do půlky zápasu se hrálo bez vyloučení na obou stranách. My jsme to naštěstí udrželi až do konce.

Jak jste v kabině přivítali Petra Vampolu?

Určitě jsme ho po tom loňsku zase rádi viděli. Je to vůdčí osobnost, radí mladým klukům, je to pro nás určitě prospěšné.