Rubriky:

Tipsport extraliga

Martin Procházka dostřílel v extralize Ujčíka

27. září 2007 08:37 - OSTRAVA

Vítkovický Viktor Ujčík se už nemůže pyšnit titulem nejlépe střílejícího aktivního extraligového hokejisty. Na jeho úroveň se pikantně v přímém souboji na vítkovickém ledě dostal kladenský Martin Procházka, také už dal 302 branek. Jenže na žádné oslavy neměl ani v nejmenším pomyšlení, Kladno prohrálo vysoko 3:8.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

„Co je to platné po takovém výsledku? Za rekordy se nehoním, chci hrát pro tým,“ prohlásila kladenská hvězda. Kdyby ale Procházka využil všechny své šance ve Vítkovicích, mohl být už v čele pořadí aktivních kanonýrů sám. Ještě dvakrát se totiž dostal úplně sám před gólmana Pince, jenže čtvrté trefy v sezóně se nedočkal.

Hůře je na tom jeho hlavní sok, vyhlášený ostrostřelec Viktor Ujčík. Na premiérovou trefu ve vítkovickém dresu zatím stále čeká. „Potřebuji dát gól, zatím to vypadá, že bych netrefil ani hangár na letišti. Snad se mi to do Vánoc podaří, a pak se chytím. Měl jsem i v předchozích sezónách v Oulu pomalejší starty, tak snad přijde probuzení co nejdříve. Hlavní však je, že se začalo dařit mužstvu,“ uvedla letní posila Vítkovic, která zatím jen přihrála na tři branky.

Nejlepší střelci hokejové ligy:
Milan Nový474
Vladimír Růžička431
Josef Černý403
Vincent Lukáč393
Václav Nedomanský369
Ivan Hlinka347
Jan Klapáč345
Vladimír Martinec343
Ladislav Lubina337
Martin Procházka (Kladno)302
Viktor Ujčík (Vítkovice)302
Jiří Zelenka (Plzeň)292
Jiří Dopita (Znojmo) 285
Pavel Janků (Ústí)268
Michal Sup (Slavia) 232
Josef Beránek (Slavia)226
Ivo Prorok (Vítkovice)214
Zvýraznění hokejisté dosud v extralize působí.

bir, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..