Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisty Kladna nespasila ani odluka dvojice P+P

12. října 2007 15:24 - KLADNO

Trenér Zdeněk Müller zkouší všechno možné, aby oživil hru vadnoucího hokejového Kladna. Marně. Ve čtvrtek realizoval ještě donedávna nemyslitelný nápad – rozdělil legendární duo P+P: Pavla Pateru a Martina Procházku. Přesto Středočeši dostali od Karlových Varů na vlastním ledě nakládačku 6:2.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Dvojici, která bok po boku slavila olympijský triumf i čtyři tituly mistrů světa poslal každého do jiného útoku – Patera hrál s Bělohlavem a Tomajkem, Procházka s Gardoněm a Čurillou. Při střídání se takto míjeli poprvé od roku 2000, což v extralize čítá podle České televize 163 zápasů.

„Dlouhodobě se nám nedařilo, ani střelecky, po porážce v Litvínově jsme se rozhodli pro změnu. Velké oživení to ale nepřineslo,“ musel přiznat Müller. Rozhodnutí překvapilo i čerstvou posilu Kladna Jana Tomajka. „Trenér chtěl udělat nějaké změny," tvrdil další světový šampión. V elitním útoku Pavla Patery si vlastně polepšil, nicméně nebyl zcela přesvědčen o pozitivech změny. "Hrálo se mi samozřejmě dobře, s Pavlem se hraje parádně asi každému. Ale nevím, jestli ta změna bylo to pravé, co jsme potřebovali," dodal.

„Bylo to rozhodnutí trenéra,“ stručně komentoval změnu v sestavě Martin Procházka. „Ale na tu bídu celého týmu naše hra nebyla nejhorší,“ hodnotil souhru nové formace. Co se to děje s Kladnem? Na předposledním místě tabulky se krčí se šesti body. „Nevím, dostaneme gól a sesypeme se. To mužstvo asi nemá charakter,“ krčil rameny Procházka. „Ze hry se vytrácí úplně všechno,“ smutně dodal kouč Müller.

sob, grg, Sport.cz, Právo

O2 Sport Třinec - Vítkovice dnes 18:00
20191121T18:00:00+0100
Třinec vs. Vítkovice
Třinec vs. Vítkovice
Třinec
Vítkovice

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..