Rubriky:

Tipsport extraliga

Hráči si mysleli, že to půjde samo, říká trenér Pardubic

16. října 2007 10:42

Nepříjemný začátek sezóny prožili hokejisté Pardubic. Kvůli rekonstrukci domácího stadiónu odehráli jedenáct úvodních kol na ledě soupeřů, odkud si odvezli pouhých osm bodů. Tříbodového zisku se Východočeši dočkali až v úterý na ledě nováčka z Ústí a v tabulce je pod nimi jen trápící se Kladno. „Po všech stránkách to byla nepříjemná série,“ říká před prvním domácím duelem v nové sezóně trenér Miloš Říha.

Jak hodnotíte šňůru jedenácti zápasů na ledě soupeřů, z níž máte jen osm bodů a Pardubice figurují na předposlední příčce extraligové tabulky...

Po všech stránkách to byla nepříjemná série. Na jejím začátku jsem snil o výraznějším přísunu bodů, myslel jsem si tak na čtrnáct patnáct. Bohužel jsme prolajdačili první tři utkání a pak si hráči mysleli, že to půjde samo. Vytratil se týmový duch a z toho vyplynuly další porážky.

První tříbodové vítězství přišlo až nakonec v Ústí. Nebylo to čekání zničující?

Pardubické mužstvo rozhodně nepatří do dolních pater tabulky, proto jsem těžko nesl, že se trápíme u dna. Trpělivě jsem věřil, že tu černou bilanci zlomíme. K výhře v normální hrací době jsme měli blízko už mnohem dříve, jenže vinou nervozity jsme dobře rozehrané zápasy nedotáhli do konce. Vyšlo to až proti nováčkovi, i když jsme se při tříbrankovém vedení zase klepali o výsledek.

Nevyhnul jste se ale zásahu do soupisky, po uvolnění útočníka Andrašovského do Zlína vypadl ze sestavy i další slovenský forvard Pucher. Co s ním teď bude?

Peter Pucher se ještě necítí v kondici, proto jsme volili variantu s týdenním zápasovým klidem. Usilovně trénoval, aby byl připraven co nejdříve naskočit do extraligy.

V úterý hrajete konečně poprvé doma, jaký to bude zápas?

Mohlo by se zdát výhodné, že nás čeká Zlín, který teď prohrál šestkrát v řadě. Přes momentální krizi ale umí hrát dobře odzadu a bude vyčkávat na naše chyby. V žádném případě nesmíme bezhlavě útočit, i když diváci nás určitě poženou na zteč.

Těšíte se na silnou podporu z hlediště?

Fanoušci, kteří za námi jezdili poctivě i po republice, si zaslouží vítězství. Doufám, že je nezklameme.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..