Rubriky:

Tipsport extraliga

Svobodovi na třetí nule dost záleželo

25. října 2007 11:00 - PRAHA

Třetí nulu za poslední čtyři utkání vychytal v hokejové extralize slávista Adam Svoboda a parádními výkony si říká o reprezentační pozvánku na listopadový turnaj Karjala.

„Maximálně jsem se soustředil, abych neudělal kravinu, dost mi na tom třetím čistém kontu záleželo. Hokej mě teď hodně baví,“ přiznal po utkání s Ústím brankář lídra soutěže, jemuž 240 minutovou neprůstřelnost narušila jen trefa budějovického Brabence. „Nebýt toho, mohl jsem po šesti letech překonat Vojtkův rekord,“ uvažoval Svoboda.

Slavia z posledních čtyř utkání vytěžila maximální bodový zisk při skóre 20:1. „Chytli jsme výbornou formu, a to jsou pak spojené nádoby: když se daří mužstvu, sveze se s tím brankář. Věříme si a pro mě je to o to lehčí, když na celém týmu vidím obrovské odhodlání. Pomáhá mi i jeho precizní defenzívní práce,“ uvedl Svoboda, jenž za nuly dává svačinku do kabiny.

Zápas s nováčkem byl jednoznačnou záležitostí pražského celku. „Od začátku jsme do soupeře bušili, neustoupili od své hry a mohli vyhrát i výrazněji než o šest gólů. Bylo mi až líto jejich brankáře Zikmunda. Po utkání mi přišel úplně bledý a tak vyřízený, jako bych si podával ruku s houbou,“ doplnil Svoboda s tím, že Slavii v čele tabulky po 15. kole nečekal. „Je to zásluha hokejové dřiny, kterou podstupujeme, a neměla by se nám z toho zamotat hlava.“

Martin Kézr, Právo

  1:1 Sparta - Karlovy Vary 1:1   28. min
20191023T18:30:00+0200
Sparta vs. Karlovy Vary
Sparta vs. Karlovy Vary
Sparta
Karlovy Vary

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..