Rubriky:

Tipsport extraliga

Tomica pozvánku do reprezentace nečekal

7. listopadu 2007 08:47 - PRAHA

Dodatečnou pozvánkou k debutu v hokejové reprezentaci byl překvapen slávistický útočník Marek Tomica. „Je to paradox, že loni mě o start za národní tým připravilo zranění a teď jedu na poslední chvíli, když jsem s tím vůbec nepočítal,“ líčil po úterním tréninku reprezentace v Praze.

Telefonát, že se má připojit k mužstvu, ho zastihl v pondělí doma v Malém Beranově a nejprve vůbec netušil, co se děje. „Na displeji se mi objevilo jméno spoluhráče Bednáře, tak jsem si říkal, co zase po mně chce, ale on mi jen předal kouče a vzešla z toho překvapivá zpráva. Přímo u toho hovoru byla maminka, tak jsem se podělil o radost s ní. Všichni doma mi pak gratulovali,“ vypráví Tomica.

Přiznává, že obléknutím českého dresu se mu splní velký sen. „Moje plány se tím povoláním až tolik nemění, stejně jsem se měl v úterý z Vysočiny vracet do Prahy. V klubu mi to ale určitě spočítají a budu muset přispět do pokladny,“ ví Tomica, jenž nastoupí v útoku se spoluhráči z klubu Bednářem a Červenkou.

„Určitě si můžeme vyhovět, oni mají i víc zkušeností z mezistátní scény. Já jsem zvědavý, jak se na takové úrovni hraje, mám zkušenost jen z juniorských šampionátů. Všichni mi říkají, že je to rychlejší,“ tvrdí Tomica. „Trenér snad ví, že jsem především defenzívně založený hráč, budu se snažit udělat maximum pro tým.“

kez, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..