Rubriky:

Tipsport extraliga

Pinc s přestupem dlouho neváhal a věří, že najde větší klid

12. listopadu 2007 17:59 - LIBEREC

Nelehký úkol nahradit odcházejícího Milana Hniličku bude mít brankář Marek Pinc, jehož Liberec získal z konkurenčních Vítkovic. Role předpokládané jedničky by však hokejovému reprezentantovi měla dodat větší klid a jistotu. I proto Pinc podle svých slov se souhlasem k hostování zbytečně neotálel.

"Liberec je super ambiciózní tým, ve Vítkovicích jsme byli dva, pořádně se ani nevědělo, kdo bude chytat. Tak jsem teď tady," řekl Pinc novinářům po dnešním tréninku v novém působišti. Liberec se po odchodu Hniličky do Ruska domluvil s Vítkovicemi na Pincově angažmá bez problémů.

Podle Hniličky je právě Pinc nejlepší dostupnou náhradou v extralize, kterou mohli liberečtí Tygři sehnat. "Z reprezentace už jsem pár kluků znal, někteří hráli v Litvínově, ale v extralize se znají tak nějak všichni, takže to nebyl vůbec žádný problém a kabina mě přijala výborně," pochvaloval si mostecký rodák.

Největší rozdíl pocítí osmadvacetiletý Pinc především v cílích, jaké má jeho nový zaměstnavatel oproti Vítkovicím. "Tady budou ambice určitě ještě o něco vyšší. Tři roky se v Liberci hraje na špici, dvakrát po sobě vyhrál základní část, určitě bude chtít hrát o titul," připomněl.

Čeká ho stěhování

Na souhru s obránci bude potřebovat nějaký čas, obavy o fungování liberecké defenzivy ale gólman nemá. "Určitě si k tomu s bekama ještě něco řekneme, protože já dost hraju holí, ale myslím si, že v tom problém nebude. Liberec hrál vždy dobře zezadu a stačily mu dva nebo tři góly na výhru," řekl.

Od změny působiště Pince neodradil ani proces stěhování. "Jsem ještě na hotelu, ale do týdne mi seženou byt. V Ostravě byt pořád mám a budu ho mít ještě tak měsíc, než se úplně přestěhuju," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..