Znojmo porazilo i přes nepovedený úvod poslední Kladno 5:2

28. Selingr 3:2
52. Dopita 4:2
54. Svoboda 5:2

18. listopadu 2007 20:59 - ZNOJMO

Hokejisté Znojma v první třetině extraligového duelu s Kladnem dvakrát prohrávali, ale nakonec poslední tým tabulky porazili 5:2. Na domácím ledě to bylo pro Orli už páté vítězství za sebou.

Kladno zaskočilo domácí hokejisty odvážnou útočnou hrou, která jim vynesla už po 87 sekundách vedení. Po Bělohlavově přihrávce se ocitl před brankářem Trvajem osamocený Horna, jenž střelou pod horní tyčku otevřel skóre. Znojmo se ale rychle hernímu stylu soupeře přizpůsobilo a začalo hrát rovněž ofenzivně. K vyrovnání mu ale napomohlo vyloučení kladenského obránce Schnábela.

Dopitova řada využila početní výhodu za pouhou půlminutu, když Erat pohotově překonal Orcta. Vzápětí mělo Znojmo další výhodu přesilové hry, tentokrát s ní ale naložilo mizerně. Po chybě obránce Jareše totiž ujel Patera a vrátil Kladnu vedení.

V závěru úvodní třetiny Orli nezužitkovali 43 sekund dlouhou výhodu pěti proti třem, ale hned po návratu Procházky z trestné lavice Erat pohotově doklepl odražený kotouč do kladenské sítě.

Bičánek a Schnábel boxovali

Rychlý a útočný hokej po dvaceti minutách vystřídala defenzivně laděná hra obou týmů. Domácí se ale častěji pokoušeli o tlak a v 29. minutě získali poprvé navrch poté, co Bičánkovu střelu od modré čáry tečoval Selingr. Závěr druhé třetiny okořenila boxerská vložka, v níž hráli hlavní roli obránci Bičánek a hostující Schnábel.

Kladno se snažilo v poslední třetině vyrovnat, ke vstřelení branky mu ale nepomohla ani 38 sekund dlouhá přesilovka pěti proti třem. Blízko k vyrovnání měl ve 49. minutě Štěpánek, jenž ale nedokázal protlačit kotouč pod ležícím Trvajem do sítě.

V době největšího tlaku hostů vypíchl kotouč na modré čáře Demel, kterého v sólu na branku zahákoval Švec. Z nařízeného trestného střílení přidal Dopita čtvrtou branku a střelecký účet uzavřel krátce nato Svoboda.

V závěru se strhla další bitka mezi Bičánkem a Schnábelem a oba provinilci dostali trest na pět minut a do konce utkání. Po tomto incidentu a dvouminutovém trestu Štěpánka ztratil zápas ve svém závěru náboj a utkání se dohrálo v naprostém poklidu.

Znojemští Orli - Geus Okna Kladno 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Erat (Dopita), 20. Erat (Jareš), 29. Selingr (Bičánek), 53. Dopita z tr. střílení, 55. Svoboda (Mudroch) - 2. Horna (Bělohlav), 8. Patera. Rozhodčí: Hradil - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 10:12, navíc Bičánek - Schnábel oba 5 min. a do konce utkání, Gardoň 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2751.

Znojmo: Trvaj - Jareš, Kříž, Bičánek, Mudroch, Chvátal, Kotaška - Selingr, Dopita, Erat - Kucharczyk, Haman, Demel - Beroun, J. Svoboda, M. Růžička - Meidl, R. Procházka, Plášek. Trenéři: V. Sýkora a Hynek.

Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, Schnábel, Nádašdi, M. Štěpánek - Gulaš, Patera, Martin Procházka - Z. Nedvěd, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Čurilla, Diviš, Tomajko. Trenéři: Müller a Kasík.

Časová osa: Tipsport extraliga