Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejista David Moravec už patří Třinci

30. listopadu 2007 13:09 - TŘINEC

Zkušený hokejový útočník David Moravec je už hráčem extraligového Třince. Se severomoravským týmem podepsal 34letý olympijský vítěz z Nagana v pátek po poledni smlouvu do konce sezóny 2008/09. Podle klubových stránek by měl hokejista v dresu Ocelářů poprvé nastoupit v nedělním utkání extraligy proti Kladnu.

 

PRÁVO

Moravec v týdnu rozvázal smlouvu s bundesligovým Wolfsburgem a jednal o návratu  do nejvyšší české soutěže. Zájem měly i Vítkovice, kde Moravec dříve hrál, přednost však nakonec dostal Třinec.

Levý křídelní útočník s čichem na góly začal svou extraligovou kariéru ve Vítkovicích v sezóně 1994/95, a o tři roky později vyhrál kanadské bodování celé soutěže. V sezóně 1999/00 se zkusil prosadit v NHL, ale v dresu Buffala odehrál jeden jediný zápas a vrátil se do Vítkovic. Tam působil do roku 2003, poté si vyzkoušel angažmá v ruské Jaroslavli.

Sezónu 2004/05 odehrál napůl ve Vítkovicích a Plzni, během následujícího ročníku odešel ze Západu Čech do švédského Malmö. Tam začal i předchozí ročník, ale nedařilo se mu a proto raději zkusil štěstí ve finské Hämeenlinně. S tou se představil i na lednovém turnaji evropských mistrů Super Six v Petrohradu. Před letošní sezónou se dohodl na smlouvě s německým Wolfsburgem, kde minulý týden angažmá ukončil.

Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..