Šejba začal léčbu Pardubic výhrou, Plzeň zdolala po nájezdech Spartu

Vítězně začal své působení na lavičce hokejistů Pardubic Jiří Šejba. Jeho tým sice v zápase 26. kola O2 extraligy s Kladnem dvakrát prohrával, přesto nakonec bral dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Hokejisté Plzně porazili na vlastním ledě pražskou Spartu 4:3 po samostatných nájezdech a bodovali tak již podeváté v řadě. Prohlubující se krizi Třince potvrdili hokejisté Znojma, kteří na půdě Ocelářů zvítězili 3:2 a připsali si tak vůbec první výhru v sezóně za tři body.

Znojmo dokázalo vůbec poprvé v sezóně naplno bodovat na ledě soupeře, když vyhrálo 3:1 na půdě Třince. Ještě v polovině utkání přitom prohrávalo, potom ale dvěma góly otočil skóre kapitán Jiří Dopita, na třetí trefu navíc přihrál Selingrovi. Oceláři sice ještě zásluhou Skořepy snížili devatenáct vteřin před koncem na 2:3, víc už ale nestačili. Krize Třince tak pokračuje, Juříkovi svěřenci nebodovali již osm zápasů v řadě a po dobrém začátku tak klesají tabulkou stále níže.

O výhře Plzně rozhodl v nájezdech Vlasák

Parádní období zažívá plzeňský Lasselsberger. Po matném vstupu do soutěže se rozjel a v pátek proti Spartě bodoval již podeváté za sebou Pražané nastoupili do zápasu bez tradiční brankářské dvojice Duba-Štefl. Oba dva gólmany totiž trápí poraněné rameno. Zkušenému Altrichterovi tak kryl záda teprve šestnáctiletý junior Novotný.

Západočeši udělali rozhodující krok k výhře už v první třetině, kdy nejprve svůj desátý gól v sezóně vsítil Peter Fabuš, na dvoubrankový rozdíl před prvním odchodem do šaten navíc zvýšil kapitán Tomáš Divíšek. Sparťané ale dvougólové manko dokázali srovnat, když jim pokaždé vyšel vstup do třetiny.

Na začátku té prostřední snížil Netík, ve třetí pak vyrovnal Melichárek. Obrat dokonal svým prvním gólem v sezóně obránce Jaroslav Nedvěd. Plzeň ale dokázala odpovědět, když na 3:3 srovnával v 55. minutě Ludvík. Zápas tak dospěl až do prodloužení a následných samostatných nájezdů. V nich byla úspěšnější Plzeň, rozhodující gól vstřelil penaltový specialista Vlasák.

Zápasu ve Varech dominovali brankáři

Litvínov zdolal v severočeském derby Ústí nad Labem 4:3. Hosté přitom dvakrát vedli, Chemici ale pokaždé dokázali srovnat a poprvé se v zápase ujali vedení 27. minutě, když Přikryla překonal Poživil. Oba týmy pak přidali ještě po jedné brance a Litvínov tak vyhrál již osmý zápas v řadě na svém ledě.

Na led Karlových Varů přijel českobudějovický Mountfield a v zápase dlouho kralovali oba brankáři - domácí <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000005&amp;playerId=8003033',event)">Mensator</span> a hostující <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=8000038&amp;playerId=8003074',event)">Chábera</span>. Skóre se poprvé měnilo až v 49. minutě když se za Mensatorova záda z voleje trefil <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=8000038&amp;playerId=8002239',event)">Sailer</span>. Definitivní pojistku přidal minutu před koncem <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=8000038&amp;playerId=8002242',event)">Brabenec</span>, který skóroval do prázdné branky.

Šejba začal v Pardubicích vítězstvím

Pardubice nastoupily poprvé v sezóně pod vedením nové trenérské dvojice Šejba-Lubina, která nahradila odvoleného Miloše Říhu. Proti Kladnu brali Východočeši jen plný bodový zisk, situaci jim ale v deváté minutě zkomplikoval vedoucím gólem kladenský <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000294&amp;playerId=8003140',event)">Bělohlav</span>. Další rána postihla Moeller o sedm minut později, když zraněného Lašáka v brance nahradil <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000307&amp;playerId=8003358',event)">Hylák</span>. Zranění pardubické jedničky však nebylo vážné a <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000307&amp;playerId=8003098',event)">Lašák</span> se po přestávce do branky vrátil.

<span>Pardubice dokázaly srovnat v 38. minutě, kdy se trefil kanonýr Sýkora. Za dvacet devět vteřin už ale domácí opět prohrávali. <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000294&amp;playerId=8002246',event)">Gulašovo</span> nahození ze středního pásma gólman Lašák k překvapení všech propustil za svá záda. Domácí ale odpověděli i podruhé, v 57. minutě poslal zápas do prodloužení <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000307&amp;playerId=4004240',event)">Snopek</span>. V něm rozhodl svým druhým gólem v zápase <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000307&amp;playerId=4003278',event)">Petr Sýkora</span>.</span>

Hokejová O2 extraliga - 26. kolo:
Třinec - Znojmo2:3
Branky: 7. Štefanka, 60. Skořepa - 33. a 43. Dopita, 51. Selingr.
Litvínov - Ústí nad Labem4:3
Branky: 16. Jenáček, 26. Punčochář, 27. Poživil, 53. Reichel - 14. Špirko, 23. Pojkar, 59. Novák.
Plzeň - Sparta Praha4:3SN
Branky: 4. Fabuš, 18. Divíšek, 55. Ludvík, rozhodující nájezd Vlasák  - 22. Netík, 42. Melichárek, 53. J. Nedvěd.
Pardubice - Kladno3:2pp
Branky: 38. a 61. P. Sýkora, 57. Snopek - 9. Bělohlav, 38. Gulaš.
Karlovy Vary - Č. Budějovice0:2
Branky: 49. Sailer, 59. Brabenec.
Zín - Liberec2:1
Branky: 20. Mokrejš, 20. F. Čech - 50. Blatný.

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200