Znojmo - Pardubice 2:1Hokejisté Znojma za dvě minuty otočili proti Pardubicím výsledek

39. Posmyk 0 : 1
48. Kucharczyk 1 : 1
50. Svoboda 2 : 1

ZNOJMO

Dvě rychlé branky v rozmezí pouhých dvou minut poslední třetiny při přesilovkách zajistily hokejistům Znojma v souboji týmů ze spodní poloviny tabulky vítězství nad Pardubicemi 2:1. Hosté vedli od 40. minuty po gólu obránce Posmyka, branky Orlů vstřelili Kucharczyk a Jaroslav Svoboda. Východočeši tak prohráli poprvé pod vedením nové trenérské dvojice Jiří Šejba, Ladislav Lubina.

Utkání začalo s téměř desetiminutových zpožděním, neboť do Znojma nedorazil včas jeden z trojice rozhodčích. Tři přesilovky v průběhu prvních deseti minut nabídly pardubickým hokejistů převzít iniciativu. Orli se ale zásluhou pozorného Trvaje ubránili a v závěru úvodní třetiny si mohli sami vyzkoušet početní výhodu. Ale ke skórování jim nepomohla ani 39 sekund dlouhá přesilovka pěti proti třem. Pardubický brankář Lašák se sice dostal pod palbu domácích hokejistů, všechny rány však stačil pochytat. V sestavě Znojma se po dvouměsíční přestávce po operaci kolenních vazů už objevil uzdravený obránce Mojžíš, na jehož výkonu nebyla patrná dlouhá pauza.

Hokej bez přesné koncovky předváděly oba týmy i ve druhé třetině. Pardubice zvýšily důraz, získaly optickou převahu, ke které jí dopomáhala častá vyloučení domácích hokejistů. Vyloženou šanci zahodil po Hlinkově akci ve 25. minutě Koukal, jenž se ocitl sám před Trvajem, ale netrefil odkrytý roh branky. Také Znojmo zahodilo nabídku ke skórování, když o deset minut později po Dopitově přihrávce obránce Jareš nestačil protlačit kotouč pod Lašákem. Skóre otevřel až těsně před druhou přestávkou obránce Posmyk, který pohotově vrátil zblízka do sítě Ondřejovu střelu, kterou stačil Trvaj pouze vyrazit.

Až v poslední třetině se hokejisté Znojma střelecky probudili. Do své hry přidali bojovnost a touha po vyrovnání jim přinesla nečekaně rychlý obrat ve vývoji zápasu. Při vyloučení Puchera se podařilo přesně po minutě přesilové hry Kucharczykovi po Dopitově přihrávce od zadního mantinelu překonat střelou k tyči do té doby neprůstřelného Lašáka. Vyrovnání dodalo domácím hokejistům elán a hned v následné přesilovce po vyloučení Rolinka přidali druhou branku. Obránce Kotaška vystřelil od modré čáry a kotouč v letu pozvedl přímo pod horní tyčku Svoboda. Snaha o vyrovnání už Pardubicím nevyšla ani při závěrečné dvacetisekundové power play.

Znojemští Orli - Moeller Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 49. Kucharczyk (Dopita), 51. J. Svoboda (Kotaška) - 40. Posmyk (Ondřej). Rozhodčí: Ország (SR) - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 11:12. Využití: 2:0. Diváci: 2394.
Znojmo: Trvaj - Mudroch, Jareš, Bičánek, Chvátal, Mojžíš, Kotaška, Všetečka, Švrček - Selingr, Dopita, Kucharczyk - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Plášek, Beroun, Erat - M. Růžička, Meidl, Čachotský. Trenéři: V. Sýkora a Hynek.
Pardubice: Lašák - Snopek, Havíř, Píša, Nikolov, Posmyk, Linhart, Kolář II - Starý, Rolinek, Pivko - Tvrdík, Pucher, Somík - Ondřej, M. Hlinka, Koukal - Bláha, Zohorna, Klejna - Cetkovský. Trenéři: Šejba a Lubina.