Sparta - Liberec 1:3Liberec zásluhou obratu v třetí třetině vyhrál na Spartě

44. Klimenta 1 : 1
53. Víšek 1 : 2
59. Moravec 1 : 3

Jan ŠkvorSport.cz

Parádně vyšla hokejistům Liberce poslední třetiny ve šlágru 29. kola O2 extraligy na ledě pražské Sparty. Po čtyřiceti minutách sice Bílí Tygři brankou Vaice prohrávali 0:1, zásluhou Klimenty, Víška a Moravce ale dokázali skóre zápasu otočit a vyhráli 3:1. Severočeši tak i nadále zůstávají v tabulce třetí, před svým pátečním soupeřem, který je jen o jedno místo zpět, už ale mají devítibodový náskok.

Do branky Liberce se vrátil uzdravený Marek Pinc, Severočechům ale chyběl jejich nejproduktivnější hráč Leoš Čermák. První šanci měl v 5. minutě domácí Ton, jeho dělovku od levého mantinelu ale zastavila tyč, Netíkovu střelu zase s přehledem lapil Pinc. V sedmé minuté už ale šli domácí do vedení. Nedvědovu přihrávku z otočky si nejdřív Vaic zpracoval a druhým dotekem trefil přesně ze vzduchu za Pincova záda.

Liberci nebyl uznán regulérní gól

Sparta byla i nadále aktivnější, Liberec si svou první příležitost vypracoval až ve čtrnácté minutě při přesilové hře. Jirušova střela od modré prošla Altrichetrovi mezi nohy, hostující radost ale po chvilce přerušil sudí Husička pro údajné postavení útočícího hráče v brankovišti. Záznam na kostce nad ledem pak dokázal, že branka byly dosažena v rámci pravidel. Šanci zvýšit na rozdíl dvou gólů měl v závěru první třetiny Netík, svůj blafák ale nedotáhl do konce.

Hned na začátku druhé třetiny se vytáhl Altrichter, který zneškodnil Pletkovu vyloženou příležitost z mezikruží. Na druhé straně se po odrazu puku zpoza branky zjevil zcela sám před Pincem Langhammer, pálil ale jen do brankářovy hrudi. V polovině zápasu pálil z pravé strany kanonýr Ton, branku ale o pár decimetrů minul. Na konci prostřední části hry měli Tygři dvě početní výhody v řadě. Vytvořili si během nich drtivý tlak, na branku pálil z téměř každé pozice, vyrovnání se ale nedočkali.

Liberec skóre ve třetí části otočil

<span>V 45. minutě mohl vyrovnat Pletka, kotouč ale nad ležícího Altrichtera zvednout nedokázal. Liberec to ale příliš mrzet nemuselo, protože gólu se dočkali ještě v téže minutě. Klimenta si vybruslil zpoza branky a bekhendovou střelou vyrovnal na 1:1. Šanci vrátit Pražanům vedení měl v padesáté minutě Netík, který ujel při liberecké přesilovce, Pinc ale jeho střelu levým betonem vykopl. </span><span>Zápas v té chvíli gradoval, šance se stŕídaly na obou stranách.</span>

<span>V 54. minutě se hostům podařilo skóre otočit. Klimenta zavezl puk do útočné třetiny, kde ho přenechal Víškovi, který po jeho převzetí přesně trefil volné místo nad Altrichterovou lapačkou. Sparta se okamžitě hnala do útoku, Netík si vybruslil zpoza branky, Pincovu klec ale netrefil. V 59. minutě vstřelil branku domácí Melichárek, rozhodčí Husička už ale těsně předtím hru přerušil a gól neuznal.</span>

<span>V poslední minutě hrála Sparta po vyloučení Žabky přesilovku, která byla navíc umocněna odvoláním brankáře Altrichtera. Vyrovnat se jí ale nepodařilo, naopak ještě inkasovala třetí gól. Z obranného pásma trefil prázdnou klec Moravec a uzavřel na konečných 1:3.</span>

<table border="0" cellpadding="2" cellspacing="2" class="table_1"><tbody><tr class="invert"><td>Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)</td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky:</strong> 7. Vaic (P. Nedvěd) - 45. Klimenta (Plodek), 54. Víšek (Klimenta), 60. Moravec (Jiruš). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6202.</td></tr><tr><td><strong>Sparta Praha:</strong> Altrichter - Černošek, Jerofejevs, Vykoukal, Protivný, J. Nedvěd, Jan Hanzlík, od 21. navíc Tabaček - Vaic, P. Nedvěd, Hromas - Ton, Langhammer, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Zelenka, Vondráček, Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek. </td></tr><tr><td><strong>Liberec:</strong> Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub - Vantuch, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Bartovič, Šachl, Blatný - S. Procházka, Dušek, Pabiška. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun. </td></tr></tbody></table>