Kladno vyhrálo i popáté, uspělo v Českých Budějovicích

40. Vak 4:3
59. Ševc 4:4
65. Kalla 4:5

28. prosince 2007 21:04 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté dvanáctého Kladna pokračují ve vítězné sérii a na ledě druhých Českých Budějovic slavili výhru 5:4 po samostatných nájezdech, přestože po první třetině prohrávali 0:3. Mountfield sahal po třech bodech i po vedení v tabulce při zaváhání Slavie v Litvínově, ale výhru v normální hrací době jim sebral 14 sekund před sirénou svou trefou obránce Martin Ševc a v rozstřelu zajistil pátou výhru celku Geus Okna za sebou Jaroslav Kalla.

První třetina se odehrála jednoznačně podle jihočeských not. Počáteční tlak ještě umocnily tři přesilovky v rychlém sledu za sebou. Orct v kladenské brance se překonával a zaskvěl se především při Hřebejkově velké šanci. V 10. minutě už se ale nestačil přemístit při rychlé kombinaci Vydareného s Veselým, který otevřel skóre. Poté o sobě dalo vědět při své jediné přesilovce v úvodní části také Kladno. Zkušený Patera se dostal do velice dobré šance, ale netrefil branku.

V závěru přesilové hry hosté zapomněli na Toman, který se vracel z trestné lavice. Na jeho bekhendovou kličku si Orct sice sáhl, ale cestě puku do sítě zabránit nedokázal. V 16. minutě to bylo již 3:0, když Vak našel nápaditou přihrávkou Veselého, pro kterého nebyl problém do odkryté klece přidat třetí gól. V závěru první třetiny si domácí vynutili mohutný tlak a Kladenští byli rádi, že odcházeli poprvé do kabin pouze s třígólovou ztrátou.

Turek byl před inkasovaným gólem zasažen do masky

Rovněž druhé dějství začalo náporem domácích. Sailer i Kůrka však své možnosti lehkovážně promarnili a pomalu se začali osmělovat také hosté. V jejich brance už stál Kopřiva, který po první třetině vystřídal Orcta. Ve 32. minutě se Kladno dočkalo prvního gólu, když Kuchler po rychlé akci vymetl horní růžek Turkovy klece. Lehkovážnost Jihočechů pak potrestal šikovným sklepnutím Štěpánkova nahození Rudovský a dvě minuty před druhou sirénou dokonce vyrovnal Patera sporným gólem. Předcházel mu zásah do masky brankáře Turka. Videorozhodčí však platnost gólu potvrdil.

Hned v úvodu třetí třetiny využil výhodu pěti proti třem Vak a Jihočeši mohli pojistit vedení. Českobudějovický kapitán Sailer trefil tyč, Hudec spálil tutovku a Hüblovo sólo kryl výborný Kopřiva. V samotném závěru hosté odvolali brankáře a čtrnáct vteřin před koncem Ševc vyrovnal. Prodloužení větší šance nepřineslo, v samostatných nájezdech rozhodl o zisku druhého bodu pro hosty Kalla. Kladno se radovalo z výhry v Českých Budějovicích poprvé od listopadu 2003.

Mountfield České Budějovice - Geus Okna Kladno 4:4 (3:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Veselý (Vydarený), 14. Toman (Hudec), 16. Veselý (Vak), 41. Vak (Veselý) - 32. Kuchler (Gardoň), 37. Rudovský (M. Štěpánek), 38. Patera (Pavlas), 60. Ševc (Bělohlav). Rozhodčí: Turčan - Bejček, Kabourek.
České Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Frolo, Sičák, Mucha, Vydarený, F. Novák - Hřebejk, V. Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - L. Květoň, Vak, Veselý - M. Hudec, Mertl, Kotrla. Trenéři: Jandač a M. Černý.
Kladno: Orct (21. Kopřiva) - Hájek, Šmach, Pavlas, Schnabel, Ševc, M. Štěpánek - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Z. Nedvěd, Tomajko. Trenéři: Müller a Kasík.

Časová osa: Tipsport extraliga