Hokejisté Liberce znovu dobyli Sazka Arénu, Třinec vyprovodil Ústí sedmi góly

Třinečtí hokejisté potvrdili vzestupnou formu a v rámci 36. kola O2 extraligy proti poslednímu Ústí nad Labem vyhráli na svém ledě 7:3. Liberec díky dvěma trefám Petra Šachla vyhrál nad Slávií 3:2. Premiéra na lavičce Zlína se podařila Rostislavu Vlachovi, jehož svěřenci vyhráli doma nad Plzní 4:3. Litvínov neprodloužil vítěznou sérii a před svými fanoušky prohrál s Kladnem 1:4. Znojmo porazilo druhý tým tabulky České Budějovice 4:3. Sparta prohrála v K. Varech 4:5 po samostaných nájezdech.

Premiéra v pozici hlavního trenéra Zlína se vydařila Rostislavu Vlachovi, jehož svěřenci obrátili nepříznivý vývoj a zdolali doma Plzeň 4:3. Západočeši se ujali vedení brankami Důrase s Dvořákem v rozmezí dvou minut první třetiny. Zlínští odpověděli bleskově Pšurného dorážkou za Málkova záda po zmatku v brankovišti. Ještě rychlejší odpověď měla Plzeň na gól zlínského Záhorovského z 30. minuty. Vampola poslal hosty do vedení za necelých třicet sekund. Obrat zařídil Jaroslav Balaštík dvěma trefami v 50. a 53. minutě.

Pražskou Slavii čekal v Sazka Aréně nepříjemný soupeř z Liberce. Bílí Tygři byli ve 23. kole prvním týmem, který dokázal Slavii na jejím ledě zdolat. Ve středu se vedení ujali domácí gólem Romana Červenky po výborném Hlavačkově pasu. O vedení připravil domácí tým liberecký Blatný ve 43. minutě a za tři minuty později poslal Bílé Tygry do vedení jeho kolega Petr Šachl. Zápas zdramatizoval vyrovnávací trefou Bednář, ale na 3:2 pro Severočechy dal v 55. minutě opět Šachl. Více jak dvě branky domácí tým ve středu nevsítil a liberečtí hokejisté si odvezli z Prahy cenné tři body.

Kladno přerušilo vítěznou sérii Litvínova

Deset minut čekali fanoušci na branku v Litvínově, kam přijelo přerušit vítěznou sérii Severočechů Kladno. Domácí šli do vedení úspěšnou <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000010&amp;playerId=4001743',event)">Trávníčkovou </span>kličkou na gólmana Orcta. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000294&amp;playerId=4003882',event)">Horna </span>vyrovnal za půl minuty stav na 1:1. Další přesný zásah si nechali Kladenští na čas 19:56 a do šatny tak šli díky <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000294&amp;playerId=4006779',event)">Divišovi </span>z vedením v zádech. Ve druhé části zvýraznili hosté náskok brankou <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000294&amp;playerId=4003355',event)">Jana Tomajka</span>, a Litvínovu se tak prodloužit vítěznou šňůru nepodařilo.

Nástup do utkání vyšel lépe domácím hokejistům Třince, kteří vedli po gólech Korhoňe a Semana nad ústeckými Lvy v 9. minutě již 2:0. Ve 24. minutě sice snížila stav největší hvězda hostí Jan Čaloun, ale šest minut před koncem druhého dějství vrátil dvoubrankové vedení na stranu Ocelářů Skořepa.

Přestože měli ve druhé třetině poslední slovo hokejisté Slovanu zásluhou Jiřího Haška, v závěrečné části na kýžené vyrovnání nedosáhli. Naopak díky dalším pěti trefám domácích si odvezli z třineckého ledu debakl 7:3.

Karlovy Vary zdolaly Spartu po samostatných nájezdech

Svědkem vyrovnaného zápasu byli fanoušci v Karlových Varech, kam přijel obhájce loňského titulu pražská Sparta. Na úvodní gól karlovarského Deje odpověděli hosté Netíkem a Švagrovským, a vedli tak po první třetině 2:1. Ve 49. minutě vedla Sparta již 4:2, ale Západočeši zbraně nesložili a slepenými góly Bílka a Grofa v 54. a 55. minutě poslali utkání do prodloužení. V něm branka nepadla a při nájezdech byli úspěšnější domácí, když jako jediný rozvlnil síť za gólmanem karlovarský Košťál.

Znojmu se podařilo po vítězství nad vedoucí Slavií před Štedrým dnem porazit ve středu i druhý tým tabulky České Budějovice. Výhra se nerodila lehce, hosté vedli ve Znojmě po sedmi minutách 2:0. Obrat však dokonal Jaroslav Svoboda gólem v 59. minutě a Orli vyhráli nad Jihočechy těsně 4:3.

Vítkovice hrají ve čtvrtek s Pardubicemi.

36. kolo hokejové extraligy:
Třinec - Ústí nad Labem 7:3on-line
Branky: 5. Korhoň, 9. D. Seman, 34. Skořepa, 42. Sekeráš, 50. Martynek, 54. Tomík, 60. Výtisk - 24. Čaloun, 37. Hašek, 55. Havel.
Zlín - Plzeň 4:3on-line
Branky: 48. a 50. Balaštík, 17. M. Pšurný, 30. Záhorovský - 14. Důras, 16. Dvořák, 30. Vampola.
Litvínov - Kladno 1:4on-line
Branky: 10. Trávníček - 11. Horna, 20. Diviš, 30. Tomajko, 44. Bělohlav.
Znojmo- Č. Budějovice 4:3on-line
Branky: 11. M. Růžička, 40. Selingr, 42. J. Svoboda, 59. J. Svoboda - 7. Mertl, 7. Sailer, 59. Sailer.
Karlovy Vary - Sparta Praha 5:4 SN.on-line
Branky: 15. Dej, 27. Kumstát, 54. Bílek, 55. Grof, rozhodující sam. nájezd Košťál - 19. Netík, 20. Švagrovský, 37. Ton, 49. Sivek.
Slavia Praha - Liberec 2:3on-line
Branky: 7. Červenka, 49. Bednář - , 47. a 55. Šachl, 43. Blatný.