Vyrovnanou bitvu Liberce se Zlínem rozhodl domácí gólman Pinc

24. Zíb 1:0
36. Klimenta 2:0

8. ledna 2008 22:18 - LIBEREC

Hokejisté Liberce porazili ve 39. extraligovém kole Zlín 2:0. Bílí Tygři se tak opět nenápadně o něco přiblížili vrcholu tabulky, neboť první České Budějovice dnes získaly pouze bod a druhá Slavia vůbec nic. Zlín naopak vyšel poprvé naprázdno po té, co tým převzal jako hlavní kouč Rostislav Vlach. Brankář Marek Pinc si připsal třetí čisté konto v probíhající sezóně.

První utkání po šestizápasové šňůře venku začali Tygři velmi aktivně. Do první šance se i přesto dostal hostující Pšurný, ale rychlou střelou zápěstím Pince nepřekvapil. Poté Zlínští několikrát předvedli před domácím gólmanem pořádný závar, ale ani jednu šanci nevyužili. Ve 13. minutě se sám před Pincem objevil po nahrávce Balaštíka Leška, ale tuto šanci mu překazil včasným pádem do rány zadák Zíb. Po té dostali Tygři možnost první přesilovky, ale skórovat se jim nepodařilo. Ani jeden z týmů do konce úvodní části gól nevstřelil a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Do prostřední třetiny vstoupili Tygři skvěle. Od modré dvakrát nebezpečně pálil Zíb, ale obě jeho střely minuly cíl. Ve 25. minutě však dostal dvě minuty za nedovolené bránění Balán a s touto výhodou si již dokázali Liberečtí poradit. O 17 sekund později totiž na modré napřáhl nekompromisní ostřelovač Zíb a trefil se přesně nad levý Bieglův beton. Uprostřed druhé třetiny měli Moravané dvakrát po sobě šanci na srovnání, když hráli v početní převaze, jenže Pinc lapal spolehlivě a poradil si se všemi šancemi žlutomodrých.

Klimenta zvýšil

Ve 37. minutě už to však bylo 2:0. Před branku si nabruslil Tomáš Klimenta a po nahrávce Pabišky se trefil nad Bieglovo rameno. Liberečtí byli viditelně v pohodě a jejich spokojenost podtrhl dalším vyloučením Balán. Od modré znovu střílel Zíb, ale jeho dělovka rozezvučela pouze mantinel za brankou. Do konce druhé dvacetiminutovky si již Tygři zkušeně pohlídali vydřené vedení.

Poslední část hry začala zostra. V 41. minutě se po několika odrazech puku objevil před prázdnou klecí Tygrů hostující Mokrejš, ale této situace se zalekl a poslal kotouč mimo. V následné přesilovce hostů všechny nebezpečné situace spolehlivě zastavila zeď jménem Pinc. Na konci třetí části hry se znovu předvedli Bílí Tygři, jenže ani Pletka, Dušek nebo Bartovič puk za záda brankáře hostů nepropasírovali. Do konce utkání si již Severočeši tříbodový zisk ochránili a stáhli tak náskok prvních Českých Budějovic na tři body.

Bílí Tygři Liberec - RI Okna Zlín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Zíb (Klimenta), 37. Klimenta (Pabiška). Rozhodčí: Jeřábek - Kis, Padevět. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 5183.
Liberec: Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub - Vantuch, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Pabiška, Víšek - Bartovič, Šachl, S. Procházka - Rapač, Dušek, Špaček. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun.
Zlín: Biegl - Bořuta, Galvas, Hamrlík, Klouček, Nosek, Lučka, Ďurák - Balaštík, Leška, Záhorovský - F. Čech, Kubiš, Balán - Andrašovský, Okál, Mokrejš - R. Pšurný, Rachůnek, M. Pšurný. Trenéři: Vlach a S. Přikryl.