Liberecký bek Jiruš si nezahraje tři zápasy za vulgární urážky

LIBEREC

Hokejový obránce Valdemar Jiruš bude v nadcházejících třech zápasech chybět v sestavě Liberce. Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje mu dnes do 20. ledna zastavila činnost za hrubé a vulgární urážky hlavního rozhodčího Jaroslava Kubeše v zápase 40. kola extraligy s Ústím nad Labem. ČTK o tom informoval ředitel soutěže Stanislav Šulc.

Jiruš byl za svůj přestupek vyloučen ve 37. minutě utkání, které nakonec ústecký nováček vyhrál 4:1, na deset minut. Disciplinární komise jej ve zkráceném řízení potrestala ještě jednou, Jiruš tak přijde o středeční zápas proti Pardubicím, čtvrteční duel na ledě pražské Sparty a nedělní utkání proti Kladnu. Proti trestu se může odvolat.

Disciplinární komise také potrestala Znojmo pokutou 10 000 korun za to, že se obránce Radim Bičánek bezprostředně po zápase na ledě pražské Sparty v rozporu s pravidly vyjádřil na adresu rozhodčích. Poté, co moravský tým prohrál s úřadujícím mistrem 4:5 v prodloužení brankou v oslabení, Bičánek nazval trojici sudích v čele s Tomášem Turčanem "pruhovanými šašky".