Slavia - Zlín 2:0Hokejovou nudu v Sazka Aréně rozhodl Novák

49. Novák 1 : 0
59. Bednář 2 : 0

Hokejisté Slavie porazili v zápase 48. kola O2 extraligy zlínská RI Okna 2:0. Domácí poslal v padesáté minutě při přesilové hře do vedení obránce Novák, třináct vteřin před koncem pečetil výhru gólem do prázdné klece Bednář. Opravdovým vítězem se ale spíše stalo 4 463 přítomných diváků, kteří až do konce utkání vydrželi sledovat trápení obou týmů. Slavia tak Berany porazila i počtvrté v sezóně, její gólman Adam Svoboda navíc vychytal šesté čisté konto.

Do první šance se dostalo zlínské duo Balaštík - Leška, pokusy obou hráčů ale pravým betonem vykopl domácí gólman Svoboda. Ještě lepší pozici promarnil hned o minutu později Okál, jehož tvrdá střela z pravého kruhu jen těsně minula Svobodovu klec. První náznak šance domácí přišel v deváté minutě při vlastním oslabení. Zlínský obránce Galvas chyboval na útočné modré, Klepiš toho využil a řítil se sám na Murína. Galvas ale své zaváhání napravil a čistým skokem pod Klepišovy nohy šanci zmařil. Zlín však i nadále působil nebezpečněji, narážel ale, tak jako třeba Kubiš, na jistého Svobodu.

Domácím zle zatápěl především Leška s Balaštíkem, druhému jmenovanému překazilo v sedmnácté minutě šanci k otevření skóre špatné zpracování puku. V předposlední minutě pálil nebezpečně od modré zlínský Galvas, Svoboda ale perfektně chytil. Hra Slavie byla po celou úvodní třetinu tragická, Růžičkovi svěřenci si nevypracovali jedinou vážnější gólovou šanci.

Do druhé třetiny vstoupila Slavia přeci jen aktivněji, Berany ale dvakrát podržel brankář Murín. Nejprve chytil Ratajovu střelu zpoza obránce, potom si rychlým švihem lapačky při pokusu Sklenáře řekl o nominaci do Zlaté helmy. Potlesk diváků si v 25. minutě vysloužil hostující obránce Ďurák. Během jednoho střídání nejprve čisté složil k zemi Bednáře, poté vyvedeným bodyčkem i Klepiše.

Utkání rozhodl přesilovkovým gólem Novák

<span>I přesto ale kvalita utkání zůstávala v podprůměru, diváci se spíše než hokejem bavili sledováním kostky nad ledem. Z šedi vybočila střela Kadlece od modré, kterou Murín jen vyrazil, následně si ale poradil s dorážkou kapitána Beránka. Zlín zahrozil v 35. minutě při přesilové hře. Balaštík se snažil zvednout kotouč do horní části branky, jelikož ale byl až příliš blízko, trefil pouze připravenou Svobodovu lapačku.</span>

<span><span>Ospalá hra pokračovala i v třetím dějství, šancí bylo poskrovnu. V 47. minutě se střelou přes obránce snažil překvapit Murína Klepiš, leč neúspěšně. Na druhé straně vychytal Ondráčka Svoboda, z protiútoku nedotáhl pohlednou individuální akci do gólového konce Hruška. největší příležitost viděli diváci v čtyřicáté osmé minutě. Domácím obráncům pláchl Leška, v samostatném úniku se řítil na Svobodu, jeho střela ale těsně minula pravou tyč.</span></span>

<span><span><span>Prvního gólu se diváci dočkali v padesáté minutě. Při přesilové hře Slavie se puk dostal na modrou k Janu Novákovi, který si ho nejprve zpracoval a potom přesně trefil volný prostor u pravé Murínovy tyče. Minutu před koncem si zlínští vyžádali oddechový čas, gólman Murín navíc zůstal na střídačce a hosté se v šesti pokoušeli o vyrovnání. Místo toho ale podruhé inkasovali, do prázdné klece se trefil Bednář a uzavřel na konečných 2:0.</span></span></span>

<tbody><tr class="invert"><td>Slavia Praha - RI Okna Zlín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) </td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky: </strong>50. Novák (Klepiš), 60. Bednář (Kadlec). Vyloučení: 6:7, navíc Sup (Sla) 10 minut. Využití: 1:0. Rozhodčí: Piechaczek (Něm.) - Kalivoda, Bláha. Diváci: 4 463.</td></tr><tr><td><strong>Slavia:</strong> A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, J. Novák, Kolařík, Sloboda, Žižka, Drtina - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Micka, Rataj, Sup - Bednář, Klepiš, Doležal - Sklenář, V. Růžička ml., Tomica.</td></tr><tr><td><strong>Zlín:</strong> Murín - Bořuta, Galvas, Nosek, Ďurák, Hlavačka, Vosátko, Lučka - Balaštík, Leška, Rachůnek - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný - Okál, M. Čech, Kubiš - Ondráček, Roman Vlach, F. Čech.</td></tr></tbody>