Hokejisté Zlína otočili utkání s Třincem a dál živí naději na play-off

Hokejisté Zlína otočili v dohrávce 45. kola O2 extraligy nepříznivě se vyvíjející utkání s Třincem a na domácím ledě vyhráli 4:2. Po úvodní dvacetiminutovce přitom hosté vedli 2:0, Berani se však i zásluhou dvou tref Jaroslava Balaštíka vzchopili a nadále živí teoretickou šanci na postup do vyřazovacích bojů. Třinec zůstává v tabulce osmý, na jedenácté, první nepostupové místo, má ale náskok pouhých dvou bodů.

V brance Třince dostal před zkušeným Čechmánkem přednost Martin Vojtek. Domácí měli v prvních minutách zápasu k dispozici dvě přesilové hry, gólově se ale neprosadili. To třinečtí si při své první početní výhodě vedli o mnoho lépe. V deváté minutě tečoval Moravcovu střelu Róbert Tomík a otevřel skóre. O pět minut později už vedli hosté o dvě branky. Sekeráš objel Murínovu branku, předložil puk nekrytému Zdeňku Skořepovi, který se zblízka nemýlil.

Do druhé třetiny vstoupili domácí jako vyměnění a hned po čtyřech minutách se jim podařilo snížit. Leška našel přihrávkou zpoza branky volného Rachůnka, proti jehož střele zblízka neměl Vojtek nárok. Třinec mohl odpovědět hned v následující minutě, Barinku ale vychytal Murín. V této části hry se hrál svižný hokej, kterému nechyběly šance. Zlínský Okál zcela sám před odkrytou brankou nedokázal trefit poskakující puk, na Vojtka nevyzrál ani Mokrejš.

Obrat dokonali Ševci na začátku třetí třetiny

V 32. minutě se několikrát vyznamenal zlínský brankář, v největší šanci si na něj nepřišel <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000011&amp;playerId=4003371',event)">Moravec</span>. <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000006&amp;playerId=8003059',event)">Igor Murín</span> čaroval i nadále. Hosté při své přesilové hře dokonale vyšachovali domácí obranu, stoprocentní příležitost Barinky ale slovenský gólman chytil. Znovu se tak potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Střelou z mezikruží přesně mezi Vojtkovy betony vyrovnal <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000006&amp;playerId=8001181',event)">Jaroslav Balaštík</span> na 2:2. Třinecký gólman se však vyznamenal vzápětí, když sebral Rachůnkovi radost z téměř jistého gólu.

<span>Obrat se domácím podařilo dokonat hned v první minutě třetí třetiny. Při početní výhodě vypálil od modré <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000006&amp;playerId=4003651',event)">Galvas</span>, Vojtek puk pouze vyrazil k Balštíkovi, který se radoval ze svého druhého gólu v utkání. Zlín branka nakopla a ve 44. minutě se domácí dočkali už čtvrté branky. <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000006&amp;playerId=8002631',event)">Hlavačka</span> znovu při přesilové hře našel skvostnou křížnou přihrávkou Okála, který měl již snadnou pozici. Šest minut před koncem domácí již poněkolikáté podržel Murín, který vyrazil dorážku <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000011&amp;playerId=4001991',event)">Martynka</span>.</span>

<span><span>Utkání se hrálo netradičně během reprezentační přestávky, Asociace profesionálních klubů (APK) odsouhlasila třineckou žádost o přeložení, důvodem totiž byla oslava padesátých narozenin prezidenta třineckého klubu Jána Modera.</span></span>

<table border="0" cellpadding="2" cellspacing="2" class="table_1"><tbody><tr class="invert"><td>RI Okna Zlín - Oceláři Třinec 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)</td></tr><tr><td><strong>Branky a nahrávky:</strong> 24. Rachůnek (Leška), 36. Balaštík (Ďurák), 41. Balaštík (Galvas), 44. Okál (Hlavačka) - 9. Tomík (Moravec), 14. Skořepa (Sekeráš). Rozhodčí: Hribík - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 3803. </td></tr><tr><td><strong>Zlín:</strong> Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Ďurák, Hlavačka, Bořuta, Vosátko, Lučka - Balaštík, Leška, Rachůnek - Okál, M. Čech, M. Pšurný - Balán, R. Pšurný, Kubiš - Mokrejš, F. Čech. Trenéři: Vlach a Přikryl. </td></tr><tr><td><strong>Třinec:</strong> Vojtek - Sekeráš, Pácal, Andersons, Malec, Kundrátek, M. Výborný - Tomík, Štefanka, D. Moravec - P. Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa. Trenéři: Kopřiva a Juřík. </td></tr></tbody></table>