Plzeň pěti brankami otočila duel se Zlínem, Budějovice nestačily na Znojmo

Dosavadní lídr extraligy z Českých Budějovic ve 49. kole nestačil před svými fanoušky na hokejisty Znojma, kterým podlehl 0:3. O výhře Orlů rozhodla druhá třetina, v níž hosté vsítili dvě branky. Plzeň neuvěřitelným obratem dotáhla utkání proti Zlínu k vítězství 5:4 po prodloužení. Kladno si poradilo doma s Litvínovem v poměru 5:1. Třinečtí porazili nováčka z Ústí nad Labem na jeho ledě vysoko 6:2. Pardubice i díky hattricku Cetkovského porazily Vítkovice 6:1. Karlovy Vary vyhrály na Spartě 4:3 po prodloužení.

Pražané prohrávali nad svým sousedem z tabulky po dvou třetinách o tři branky, ale ve třetí části manko stáhli. V prodloužení však zajistil Energii dva body Petr Kumstát střelou do odkryté klece. Karlovy Vary tak odskočily Spartě na čtyři body.

Východočeši od počátku udávali tempo zápasu a na vedení 2:1 po první třetině navázali v další fázi hry čtyřmi góly. Polovinu pardubických branek vstřelil Jiří Cetkovský a připsal si tak premiérový hattrick ve své extraligové kariéře.

Zlínští vedli na plzeňském ledě již 4:0, ale v 53. minutě zavelel ke snovému obratu Tomáš Divíšek. Západočeši poté během osmi minut překonali zlínskou obranu ještě třikrát. V nastaveném čase dokonal zlínskou zkázu Mario Cartelli přesnou střelou z mezikruží. V dresu hostí si připsali po dvou gólech Rachůnek s Balaštíkem.

Tři kanadské body si připsal třinecký Peterek

Třinec otevřel na ledě Slovanu skóre zápasu, ale Lvi během jedné minuty otočili stav zásluhou Čalouna a Zápotočného. Z vedení se ovšem neradovali dlouho, na 2:2 ve 14. minutě srovnal Sekeráš a do konce třetiny stihl Třinec strhnout vedení na svou stranu. Po přestávce přidali hosté tři góly a definitivně rozhodli o zisku všech bodů. Třemi kanadskými body na sebe upozornil Jan Peterek v dresu Ocelářů, který přihrál na dvě branky a sám jednu vsítil.

České Budějovice především díky nepovedené druhé dvacetiminutovce, v níž inkasovaly z hole Demela a Bičánka, prohrály nad Znojmem 0:3. Gólovou tečku za zápasem stanovil ve 46. minutě Martin Růžička.

Třemi asistencemi se v utkání Kladna se severočeským Litvínovem blýsknul domácí Pavel Patera. Hosté se sice ujali ve 13. minutě vedení brankou Jenáčka, ale to z jejich strany bylo vše.

Utkání Liberce proti Slavii se hraje ve čtvrtek od 17:25.

Hokejová O2 extraliga - 49. kolo:
Č. Budějovice - Znojmo 0:3on-line
Branky: 33. Demel, 39. Bičánek, 46. M. Růžička.
Plzeň - Zlín 5:4 PP.on-line
Branky: 53. Divíšek, 54. Matějovský, 58. Posmyk, 59. Šindel - 17. a 20. Rachůnek, 36. a 43. Balaštík (druhou branku vsítil z trest. stř.).
Kladno - Litvínov 5:1on-line
Branky: 24. Nádašdi, 29. Frolík, 46. Horna, 54. Kalla z trestného střílení, 59. Tomajko - 13. Jenáček.
Ústí n. Labem - Třinec 2:6on-line
Branky: 12. Čaloun, 13. Zápotočný - 9. Moravec, 14. Sekeráš, 19. M. Výborný, 24. Peterek, 24. Korhoň, 26. Martynek.
Pardubice - Vítkovice 6:1on-line
Branky: 15., 27. a 29. Cetkovský, 18. Tvrdík, 37. P. Sýkora, 56. Koukal - 20. Burger.
Sparta - K. Vary 3:4 PP.on-line
Branky: 42. Vondráček, 55. Langhammer, 55. M. Hlinka - 12. Mudroch, 25. Skuhravý, 32. Kraft, 63. Kumstát.