Extraligová tajenka vyřešena: před branami play-off zůstaly Vítkovice

Rébus obsazení dvou volných míst v předkole play-off ve čtvrtek vyřešila tři utkání závěrečného kola základní části hokejové extraligy. Boj o elitní desítku vyhrálo Kladno a Plzeň, neboť Vítkovice prohrály se Slavií 1:2. Středočeši postup přesto pojistili výhrou 3:0 nad Pardubicemi stejně jako Plzenští, jenž zvítězili nad Spartou 3:1. Třinečtí si připsali výhru 5:1 nad Znojmem, Liberec otočil zápas se Zlínem a vyhrál 5:3, Karlovy Vary prohrály po prodloužení s vedoucími Budějovice 3:4. Litvínov podlehl doma Ústí 2:3 po samostatných nájezdech.

Liberec otočil nepříznivý vývoj zápasu, když prohrával již 0:3. Bílí Tygři zabrali a díky pěti brankám si odvezli tři body. Ve zlínském dresu se blýsknul gólem a asistencí Jaroslav Balaštík, a zajistil si tak titul nejlepšího střelce extraligy v základní části.

Vítkovice prohrávaly doma nad Slavií po první třetině 0:1, ale naději na postup do předkola play-off dal svým gólem Viktor Ujčík. Definitivní sny o předkole vzal domácím v 55. minutě slávista Jaroslav Bednář.

Kladenští dlouho nemohli najít recept na pardubickou obranu, avšak ve 38. minutě se domácí fanoušci přeci jen dočkali. Spolupráci Patery s Procházkou zakončil druhý jmenovaný střelou z levé strany. Další dva vykřičníky za postupem do předkola play-off udělali Kalla s Hornou a Středočeši se mohli radovat z výhry 3:0.

Vampola si připsal dva postupové kanadské body

Na postupu Plzně se dvěma kanadskými body podílel Petr Vampola, když nejprve ve 27. minutě nahrával na branku Ludvíka a v 56. minutě pečetil na konečných 3:1. Jedinou trefu Sparty zajistil Petr Nedvěd.

Karlovy Vary tahaly v duelu s Budějovicemi za kratší provaz. Přestože se Energii podařilo ve 40. minutě srovnat na 2:2 a ve 47. minutě na 3:3, v prodloužení poslal dva body body na jih Čech Michal Hudec.

Jasná záležitost pro domácí - tak by se dal nazvat souboj Třince se Znojmem. Oceláři na dva góly ve druhé třetině navázali třemi brankami v prostřední části. Na konečných 5:1 kosmeticky upravil znojemský Chvátal. Dvě asistence si za domácí připsal Martin Výborný.

Hokejová O2 extraliga, 52. kolo:
Vítkovice - Slavia 1:2on-line
Branky: 32. Ujčík - 10. V. Růžička ml., 55. Bednář.
Zlín - Liberec 3:5on-line
Branky: 14. Záhorovský, 14. M. Pšurný, 30. Balaštík - 36. V. Nedorost, 40. Podkonický, 49. Zíb, 56. L. Čermák.
Třinec - Znojmo 5:1on-line
Branky: 15. Skořepa, 19. Polanský, 29. Korhoň, 33. D. Moravec, 37. P. Barinka - 43. Chvátal.
Plzeň - Sparta 3:1on-line
Branky: 5. Důras, 27. Ludvík, 56. Vampola - 40. P. Nedvěd.
Litvínov - Ústí n. Labem 2:3 SN.on-line
Branky: 37. Šlégr, 60. Jenáček - 12. Špirko, 30. Čaloun, rozhodující sam. nájezd V. Novák.
Kladno - Pardubice 3:0on-line
Branky: 37. Martin Procházka, 43. Kalla, 58. Horna.
K. Vary - Č. Budějovice 3:4 PP.on-line
Branky: 30. Milan Procházka, 40. Košťál, 47. Kumstát - 3. Vydarený, 17. Kůrka, 45. L. Květoň, 62. Hudec.