Rubriky:

Tipsport extraliga

Ostatní výsledky jsme nesledovali, prozradil plzeňský trenér Hořava

22. února 2008 10:55 - PLZEŇ

Základní část extraligy skončila a desítka postupujících týmů je po čtvrtečním večeru známa. Do posledního zápasu neměli jistotu pokračování v soutěži v Plzni, Kladně a Vítkovicích. "Z naší strany to nebylo špatně odehrané utkání. Soupeř nastoupil od úvodu v pohodě, my jsme byli naopak trošku nervózní," hodnotil trenér Vítkovic Petr Bolek zápas, který znamenal konec letošní sezóny pro ostravský tým.

 "V druhé části se nám podařilo vyrovnat hru i skóre, ale další šance jsme bohužel neproměnili. Závěrečná část už byla o tom, kdo dá rozhodující branku, a to se povedlo Slavii," dodal pro ČTK vítkovický lodivod.

Shrnutí zápasů 52. kola extraligy ZDE.

Naprosto opačná atmosféra panovala na stadiónech v Kladně a Plzni. Středočeský celek měl papírově nejsnažšího soupeře z trojky bojující o postupová místa, přivítal dvanácté Pardubice. Svěřenci trenéra Müllera podle předpokladů dokráčeli k touženémé výhře. "Na naší straně je určitě velká spokojenost. My jsme dnes utkání začali velice nervózně a uklidnila nás až první branka z přesilovky pět na tři. Od té doby se náš výkon zlepšil a začali jsme hrát tak, jak bychom asi hrát měli," řekl po utkání kladenský trenér a přidal poděkování celému týmu za uplynulou část letošního ročníku.

Do Plzně přijel úřadující mistr HC Sparta Praha a chtěl napravit nelichotivou bilanci. V předešlých třech zápasech Plzni podlehl. Nejinak tomu však bylo i v závěrečném kole. Trenér šťastných Západočechů hodnotil klíčové utkání slovy: "Na zápas jsme se těšili, hráči věděli, že hráli o všechno. To bylo vidět, dali jsme do hry maximum. Díky Málkovi a trošce štěstí jsme zápas dovedli do vítězného konce."

Nabízí se otázka, zda plzeňské mužstvo sledovalo zbylé extraligové výsledky. "Nechtěli jsme je sledovat a udělali jsme dobře," řekl za celý tým Hořava.

Po zápase už bylo jasno o složení dvojic, které se utkají o zbylá dvě místa pro závěrečnou play-off. Budou jimi Třinec - Znojmo a Kladno - Plzeň. Miloslav Hořava ale o dalším soupeři bezprostředně po utkání přemýšlet nechtěl: "Jsme rádi, že si play-off zahrajeme. Je nám jedno, proti komu. Na Kladně musíme odvést co nejlepší výkon." 

Miroslav Ondra, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..