Slavia - Třinec 1:2První překvapení play-off je na světě, Třinec po nájezdech vyhrál na Slavii

19. Barinka 0 : 1
47. Kadlec 1 : 1
0. Barinka 1 : 2

První překvapení v hokejovém play-off je na světě. Mají ho na svědomí Oceláři z Třince, kteří ve druhém zápase série se Slavií zvítězili na ledě Pražanů 2:1 po samostatných nájezdech. Hosté zásluhou Barinkovým gólem z konce úvodní třetiny dlouho vedli, v 48. minutě ale nasměroval zápas do prodloužení přesnou dorážkou Kadlec. Ani v něm se nerozhodlo, na řadu tak musely přijít nájezdy. Ten vítězný proměnil Peter Barinka. Stav série je po dvou odehraných zápasech nerozhodný 1:1, třetí pokračování je na programu v neděli v Třinci.

Samotnému utkání předcházela minuta ticha k uctění památky legendárního hokejisty Stanislava Konopáska, který ve čtvrtek zemřel ve věku nedožitých 85 let. Slávisté začali, stejně jako v prvním utkání, aktivně, se střelami Beránka s Vondrkou si třinecký brankář Vojtek poradil. Na druhé straně se před Svobodu tlačil Tomík, kotouč ale za brankovou čáru neprocpal. V desáté minutě připravil Bednář ideální palebnou pozici pro Žižku, ten ale tvrdou dělovkou zblízka přestřelil.

Ve stejné palebné pozici jako Žižka se před Svobodou objevil obránce Výborný, ani jeho pokus ale mezi tři tyče nemířil. Hra ovšem i přes tyto výjimečné šance postrádala spád, obě mužstva se potýkala s nepřesnostmi, řada pokusů o založení útoku končila zakázanými uvolněními. Když už to vypadalo, že v úvodní časti hry branka nepadne, našel sedm vteřin před jejím vypršením Martynek Petera Barinku, který z hranice brankoviště pod padajícím Svobodou napnul síť.

Šanci zdvojnásobit vedení měl zkraje druhé třetiny Skořepa, v rozhodující chvíli mu ale sjel kotouč z hole. Nejaktivnější ze slávistů Vondrka pak dvakrát zkoušel překvapit Vojtka, ten byl ale pozorný. Domácí se jen stěží dostávali přes střední pásmo, které se Ocelářů dařilo výborně držet. Slavia působila bezradně, ve 31. minutě ale dostala příležitost hrát přes osmdesát vteřin přesilovku čtyř proti třem.

Vyrovnání zařídil dorážkou obránce Kadlec

Třinec sice uzamkla v jeho pásmu, Novák ani Klepiš ale skórovat nedokázali. Z brejku následně zahrozil Martynek, Svoboda ale mezi svými betony místo pro skórování nenechal. Na druhé straně svou kvalitu ukázal i Vojtek, když reflexivně vyrazil chytrou Růžičkovu teč. Slavia v závěru třetiny přeci jen přidala, i nadále ale narážela na nedobytnou tvrz jménem Vojtek.

<span>Štěstí měli Pražané na počátku třetí třetiny. Tomík se zjevil sám před Svobodou, ten jeho střelu ztlumil a puk skončil jen těsně vedle pravé tyče. V 48. minutě se slávisté dočkali vyrovnání. Hruška v ponechané výhodě vystřeli bekhendem, Vojtek puk pouze vyrazil a Petr Kadlec střelou z těžkého úhlu srovnal na 1:1. Obrat mohli při Malcově vyloučení dokonat Hruška s Beránkem, třinecký gólman ale čaroval.</span>

V samostatných nájezdech úspěšnější Třinec

<span>V 57. minutě se už slávisté radovali z druhého gólu, sudí ale po poradě s videorozhodčím situaci jako gólovou neposoudili, Vondrkova střela skončila pouze na pravé Vojtkově tyči. Dvacet vteřin před vypršením základní hrací doby měl na hokejce vítézný gól Bednář, Vojtek ale úspěšným zásahem poslal utkání do vůbec prvního prodloužení v letošním ročníku play-off.</span>

<span>V něm mohl hned po několika vteřinách rozhodnout Štefanka, Svoboda ale rychlým švihem lapačky jeho pokus vytěsnil. Na druhé straně vychytal Vojtek v těsné blízkosti tečujícího Beránka. Dvě minuty před vypršením nastaveného času odmítl výhru Bednář, svůj bekhendový blafák mezi tři tyče nevměstnal. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V nich za domácí dvakrát uspěl pouze Klepiš, za hosty Polanský a dvakrát Barinka. Třinec tak srovnal stav série na 1:1. </span>

<tbody><tr class="invert"><td>Slavia Praha - Oceláři Třinec 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)</td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky:</strong> 48. Kadlec (D. Hruška) - 20. P. Barinka (Martynek), rozhodující nájezd P. Barinka. Rozhodčí: Minář, Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 6 062.</td></tr><tr><td><strong>Slavia:</strong> A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, J. Novák, Drtina, Jebavý - Bednář, Beránek, Vondrka - D. Hruška, Klepiš, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Sklenář, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous. </td></tr><tr><td><strong>Třinec:</strong> Vojtek - Výborný, Sekeráš, D. Seman, Malec, Andersons, Pácal - Tomík, Štefanka, D. Moravec - P. Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa. Trenéři: Kopřiva a Juřík. </td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Stav série: 1:1.</strong></td></tr></tbody>