Hokejisté Ústí nad Labem oddálili výhrou v Pardubicích baráž

Hokejisté Ústí nad Labem dnes zvítězili ve třetím kole skupiny o udržení extraligy v Pardubicích 2:1 a oddálili definitivu účasti v baráži. Devět zápasů před koncem však ztrácejí na předposlední Zlín stále 26 bodů a stoprocentní jistotu souboje s vítězem první ligy o účast v nejvyšší soutěži mohou mít už v neděli. Zabránit tomu může jen jejich domácí výhra nad Vítkovicemi a zároveň porážka Zlína s Pardubicemi.

Slovan na východě Čech přečkal úvodní nápor Moelleru a v 6. minutě při Sýkorově vyloučení otevřel skóre Šaffer. Přesně o tři minuty později se nechal Lašák překvapit Hovorkovou střelou téměř od modré čáry a z prořídlého hlediště se začal poprvé ozývat pískot. Severočeši rázem ožili a byli bojovnější a důraznější než domácí, kteří působili dojmem, že se jim nemůže nic přihodit.

Ústí lépe kombinovalo a jeho hráči častěji zaměstnávali Lašáka. Pardubičtí se ale přece jen v úvodní třetině dočkali gólu. V 18. minutě byl jeho strůjcem Cetkovský, který se důrazem prosadil přes bránící protihráče a jeho přihrávku chladnokrevně proměnil Somík.

Podprůměrný hokej produkovaly oba celky i ve druhé třetině. Domácí byli mírně aktivnější, vytvořili si herní převahu, ale vedlo to jen k ostřelování Přikrylovy branky. Ústecký celek ubral ze svého nasazení a snažil se pozorně bránit, domácí se neprosadili ani ve čtyřech početních výhodách v této třetině.

Neproduktivní hra favorizovaného Moelleru pokračovala i v závěrečném dějství, kdy se nechali pardubičtí hráči zatlačit do defenzivy. Z rychlého protiútoku přesto mohli ve 48. minutě srovnat stav, ale Havíř trefil jen tyčku. V polovině třetiny nabídli domácí svou nekázní soupeři téměř dvouminutovou početní výhodu pět na tři a navíc za nesportovní chování musel Snopek předčasně do kabiny. Ústí ale a nabídnutou šanci pohrdlo a prakticky si nevytvořilo žádnou gólovou příležitost.

Nudný hokej pokračoval a výkon domácích jen potvrzoval, že Severočeši pro ně nejsou příjemným soupeřem. Hosté se s blížícím se závěrem třetí třetiny soustředili na hájení těsného náskoku a nabídli tak domácím, aby si vytvořili tlak.

Pozorná obrana Ústí v čele s bezchybným Přikrylem stačila zoufalý nápor domácích utlumit. Pardubičtí sáhli nakonec k víc než minutu a půl trvající power play, ale hosté se ubránili. Slovan po výhře v prodloužení a porážce po samostatných nájezdech tentokrát získal v Pardubicích všechny body. Naplno bodovalo Ústí poprvé od 11. ledna, kdy doma porazilo Liberec.

Moeller Pardubice - Slovan Ústečtí Lvi 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Somík (Cetkovský) - 6. Šaffer (Šagát), 9. Hovorka (Šagát). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:7, navíc Snopek (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3105.
Pardubice: Lašák - Snopek, Nikolov, Koma, Havíř, Linhart, M. Šeda - P. Sýkora, Rolinek, Koukal - Tvrdík, Blažek, Ondřej - Cetkovský, Starý, Somík - Klejna, Rákos, Bláha. Trenéři: Šejba a Lubina.
Ústí nad Labem: Přikryl - Novotný, Zápotočný, Zeman, Hořava, Němeček, Pojkar, Klobouček, Vágner - Janků, Pazourek, T. Káňa - Čaloun, Špirko, Krajči - V. Novák, F. Mrázek, A. Nedorost - Hovorka, Šagát, Šaffer. Trenéři: Votruba a Evan.