Rubriky:

Tipsport extraliga

Toman: Když budeme vyhrávat, tak bodovat nemusím

11. března 2008 07:00

Byl to jeho zápas. Obránce Českých Budějovic Milan Toman poctivě pracoval v defenzívě, rozdával puky spoluhráčům a při přesilovkách pálil na branku soupeře jednu ránu za druhou. Po konci čtvrtého zápasu čtvrtfinále s Kladnem měl na kontě jeden vstřelený gól a u dalšího asistoval. Především jeho zásluhou se Jihočeši ujali v sérii vedení 3:1 na zápasy a mohou ve středu rozhodnout o postupu do semifinále.

Hráli jste o hodně lépe než v prvním zápase v Kladně. Čím to bylo?

Naším přístupem k zápasu jsme si v neděli nezasloužili vyhrát. Dali jsme Kladnu příliš prostoru a to byla chyba. Pak jsme si řekli, jak to máme hrát a bylo to vidět.

Jak byste popsal svůj gól?

Gólman šel trochu do rozkleku, šlo mu to těsně nad rameno, a od tyče se to odrazilo do branky.

Připsal jste si i asistenci u třetí branky, přitom v předchozích třech zápasech jste vyšel bodově naprázdno... 

Pokud ty série zvládneme a budeme vyhrávat jedna nula nebo dva nula, tak klidně nemusím bodovat do konce sezóny. Klidně budu jen padat do střel, s tím nemám vůbec žádný problém.

Zápas v Kladně byl trochu emotivnější než obvykle...

Byla perfektní atmosféra, jen diváci to nějak neunášejí. A vždycky jde o to, jestli rozhodčí zvládne ten tlak a bude pískat vyloučení. Že tomu trochu podlehli domácí hráči, to je jejich věc, to nemůžeme komentovat.

Měli jste v zápase hodně šancí. Nebyli jste nervózní z toho, že vám tam dlouho nic nepadalo?

Je pravda, že těch šancí bylo hodně. Ale už spolu nějakou dobu hrajeme, a i když jsme Kladno občas pustili do nějakých příležitostí, tak jsme druhým gólem potvrdili naši převahu.

V závěru jste ještě dovolili Kladnu vstřelit gól, nedošlo tam k nějakému podcenění?

Podcenění nepřipadá v úvahu, byla to jedna náhodná akce. Patera se tam za námi trochu zapomněl a ten pas na něj byl úžasný.

Dávali jste si na Procházku s Paterou větší pozor?

V neděli jim vyhráli zápas a samozřejmě víme o jejich síle a o jejich přesilovkách. Jsou to perfektní hráči a snažíme se na ně zaměřit. Ale pokud hrajeme svoji hru, tak se nemusíme ohlížet napravo nalevo.

Vedete 3:1 na zápasy, určitě budete chtít doma potvrdit postup...

Záleží na nás, jakou budeme předvádět hru. Když budeme hrát tak, jako první dva zápasy a to čtvrté utkání, tak doufám, že to dotáhneme doma do konce. Samozřejmě je takové klišé, že ten poslední krok je nejtěžší... Tak uvidíme, přinejhorším se do Kladna vrátíme.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..