Hokejisté Vítkovic poprvé v sezóně naplno bodovali v Pardubicích

PARDUBICE

Hokejisté Vítkovic podruhé ve skupině o udržení v extralize porazili svého souseda v tabulce Pardubice a poprvé v sezóně si z tamní ČEZ Areny odvezli všechny body. V pátek ostravský celek vyhrál na východočeském ledě 3:1.

Vítkovice měly lepší vstup do utkání, prvních deset minut byly aktivnější než domácí, ale střelecky se jim nedařilo. V samotném závěru úvodní části sice vstřelil vítkovický Vala gól, ale ten padl až po siréně.

Branka ale platila hned ve 21. minutě. To se prosadil Cetkovský, který zužitkoval přihrávku Pivka, jenž se do pardubické sestavy vrátil po dlouhé pauze zaviněné zraněním zad. Domácí měli sice v prostředním dějství více ze hry, ale další branku nedali a naopak ve 29. minutě inkasovali z hole Valy. Příležitost strhnout vedení na svou stranu měli domácí ve 33. minutě, kdy byli hostům vyloučeni Klimek a Škoda, ale ani čtyřicetivteřinovou dvojnásobnou přesilovku nevyužili.

Utkání rozhodla třetí třetina, v jejímž úvodu prokázal zkušenost Burger a vstřelil vítěznou branku. Pardubičtí pak sice přidali, vynutili si herní převahu, ale střelecky zklamali. Nedokázali se prosadit proti pozorné obraně Vítkovic a pokud se dostali k přímému ohrožení vítkovické branky, stál jim v cestě výborný Štěpánek.

Ten měl velký podíl na tom, že v 55. minutě nevyužili domácí přesilovku při vyloučení Ovčačíka, kdy soupeře zatlačili do obranného pásma. Pardubicím nepomohla ani minutu a půl trvající power play a naopak hosté doslova se sirénou přidali do prázdné branky třetí gól z hole Szturce.

Moeller Pardubice - Vítkovice Steel 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Cetkovský (Pivko) - 29. Vala (Mrázek), 41. Burger, 60. Szturc. Rozhodčí: Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Snopek (Pardubice) 10 min. Bez využití: Diváci: 3105.
Pardubice: Lašák - Snopek, Nikolov, Šeda, Havíř, Linhart, Kolář II, Koma - Kolář I, Kousal, Rolinek - Pivko, Cetkovský, Somík - Tvrdík, Koukal, Starý - Ondřej, Radil, Dobiáš. Trenéři: Šejba a Lubina.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Ovčačík, Heš, J. Mrázek, Gulaši, Trnka - Tomášek, Jánoš, Krenželok - Ujčík (41. Szturc), Burger, Hubáček - Klimek, Hruška, Kolařík - Svačina, Škoda, Vala. Trenéři: Bokroš a Bolek.