Liberec - Slavia 3:0Liberec doma přejel Slavii i podruhé a srovnal stav série

9. Víšek 1 : 0
17. Pletka 2 : 0
38. Nedorost 3 : 0

LIBEREC

Liberečtí Tygři jsou zpátky v sérii. I ve druhém domácím utkání dokázali porazit pražskou Slavii, tentokrát 3:0, a srovnali stav semifinálové bitvy na 2:2 na zápasy. Severočeši byli po celý zápas jasně lepší, jejich výkon navíc podpořil bezchybný brankář Pinc. Slávisté naopak bez svého kapitána Beránka předvedli bezkrevný výkon. Série pokračuje ve čtvrtek na ledě Pražanů pátým duelem.

Slávisté si chtěli dát dobrý pozor na úvod utkání, což se jim oproti nedělnímu duelu podařilo. Liberec si první šanci vypracoval v šesté minutě, Víškovu dělovku z mezikruží ale Svoboda kryl. Slávistický brankář pak napravil i nepřesnou rozehrávku Supa, po které pálil po ledě Pabiška. V desáté minutě nechali hosté před brankou úplně volného Víška, který po přihrávce zpoza branky otevřel skóre.

Pražané mohli hned o minutu později srovnat, svou pěknou individuální akci ale Bednář zakončil jen střelou do horní tyčky. Na druhé straně překazil Pletkovi gólovou radost reflexivním zákrokem Svoboda, na kterého nevyzrál ani Šachl. V osmnácté minutě sice dvě Čermákovy střely ještě Svoboda vyrazil, v následné mele před brankou ale dotlačil puk do sítě Pletka.

Úvod druhé části přinesl poklidný průběh, první šanci si vypracoval až slávista Micka při vlastním oslabení, branku ale minul. Liberec zahrozil střelou Zíba, kterou Svoboda zaregistroval až na poslední chvíli. V polovině utkání podruhé v zápase prokličkoval až před Pince Bednář, ten se ale na brankové čáře roztáhl a šanci zlikvidoval. V 33. minutě propadla libereckému gólmanovi střela Hrušky, ostatní slávisté ale puk do branky neprocpali.

Liberec přežil šance hostů a potřetí udeřil

Vlnu nevole a pískot posléze vyvolalo <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000009&amp;playerId=8002156',event)">Žižkovo</span> naražení Pabišky na mantinel, po kterém se liberecký útočník dlouho zvedal z ledu. Štěstí v neštěstí měli Tygři v závěru třetiny, kdy si po několika tečích málem vstřelili vlastní gól, Pinc ale včas sklapl své betony. Z protiútoku navíc Severočeši dosáhli třetí branky, když <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000018&amp;playerId=8002247',event)">Nedorost</span> dorazil v leže svou vlastní střelu.

<span>Na začátku třetí třetiny byl blízko čtvrtému gólu Tygrů <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000018&amp;playerId=4003559',event)">Pavel Kašpařík</span>, Svobodu ale na brankové čáře zastoupil <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000009&amp;playerId=8002640',event)">Rataj</span> a odpálil puk do bezpečí. Slavia byla bezradná, od debaklu ji chránil Svoboda, který švihnutím lapačky nejprve vychytal <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000018&amp;playerId=4007124',event)">Klimentu</span>, hned o chvilku později sebral jistý gól <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000018&amp;playerId=4010203',event)">Blatnému</span>. V 46. minutě se už domácí radovali z gólu, ten ale rozhodčí neuznali, jelikož už předtím hru pro Šachlův faul přerušili.</span>

<span>Domácí se pak už soustředili na pozornou defenzivu, slávisté se i tak nedokázali napevno usadit v útočném pásmu a vytvořit si souvislejší tlak nebo šanci. V ojedinělé příležitosti se při přesilové hře zjevil <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000009&amp;playerId=4000181',event)">Bednář</span>, Pinc ale i nadále držel čisté konto. Poslední minutu si domácí borci užívali zasloužený potlesk svých fandů. Liebrec tak srovnal stav série na 2:2.</span>

<tbody><tr class="invert"><td>Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)</td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky:</strong> 10. Víšek (Plodek), 18. Pletka (L. Čermák), 39. V. Nedosrost (Kašpařík). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, navíc Červenka (Slavia) 10 minut. Bez využití. Diváci: 7 500 (vyprodáno). <strong>Stav série:</strong> <strong>2:2</strong></td></tr><tr><td><strong>Liberec:</strong> Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Derner, Holub - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Kašpařík, V. Nedorost - Bartovič, Pabiška, Šachl. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun. </td></tr><tr><td><strong>Slavia Praha:</strong> A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, J. Novák, Žižka, Sloboda, Kolařík, Drtina - Bednář, Červenka, Vondrka - D. Hruška, Rataj, Sup - Micka, V. Růžička ml., Klepiš - Doležal, M. Čermák, Tomica. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.</td></tr></tbody>