Do Liberce jsme přijeli jak na pouť, nechápal slávista Novák

Cíl, se kterým přijeli k pokračování semifinálové série na sever Čech, slávisté nesplnili. Růžičkovým svěřencům se nepodařilo vyhrát ani jeden ze dvou duelů a série se stěhuje do Prahy za nerozhodného stavu 2:2. Možná více než samotný výsledek ale zklamala slávistické příznivce hra jejich týmu. „Po zápasech v Praze jsme měli psychicky navrch a přijeli jsme sem jak na pouť,“ klopil oči obránce Jan Novák.

Jaká nálada nyní panuje v kabině Slavie?

Asi jiná než po domácích zápasech. Tam to z naší strany bylo úplně jiné. Musíme se prostě zvednout a začít hrát tak, jako doma. Podle mě jsme tu vůbec nepředvedli dobrý výkon.

Čím si to vysvětlujete?

Nevím. Liberec hrál dobře, my nikoliv. Všude byli o krok dříve, hráli důrazněji do těla.

Mohou být vaše matné výkony způsobené i absencí kapitána Beránka?

Nechci se nějak Beryho dotknout, ale myslím, že ne. K hokeji zranění patří a my musíme jet dál. Jsou tady jiní zkušení hráči, kteří musejí dávat góly nebo vyhrávat buly.

Bylo těžké přivyknout si na velké kluziště? Čekalo se, že prostoru pro hru bude více.

My jsme ho zrovna moc neměli. Narozdíl od Liberce. Možná to trochu vliv mít mohlo, na užším domácím kluzišti se hraje jiný hokej.

Liberec vás po celý zápas neustále aktivně napadal. Bylo těžké pod tímto tlakem zakládat útoky?

Samozřejmě. Na nic jsme neměli čas, byl to fofr. To bylo vidět.

Nebyli jste v závěru zápasu už trochu rezignovaní?

Chtěli jsme do toho pořád jít. Před třetí třetinou jsme si říkali, že budeme důrazní, že je budeme řezat. Bohužel jsme ale hráli stejně jako v předchozích třetinách.

Je těžké přizpůsobit se stylu pískání rozhodčích? Jednou se vylučuje téměř za každý zákrok, jindy má hra naopak volnější průběh.

Je to těžké, ale stejně složité to je i pro Liberec. Musíme s tím počítat. Být opatrní, hrát důrazně, ale neoplácet.

Co vymyslet do domácího zápasu?

Jó, to nevím. To je na trenérech, ti musejí něco vymyslet. My ale musíme hrát jako doma a dát do toho víc srdce.

Stav série je sice nerozhodný, Liberec se ale vyhrabal z nepříjemné situace. Kdo má teď podle vás navrch?

Nevím. My jsme po zápasech v Praze taky měli navrch a přijeli jsme sem jak na pouť. Hraje se na čtyři vítězné zápasy a série bude ještě dlouhá. Samozřejmě jsme tady chtěli vyhrát, ale prostě to nešlo.