Liberec odvrátil mečbol, o finalistovi rozhodne až sedmý duel

Jan ŠkvorSport.cz

Ani po šestém zápase série mezi Libercem a Slavií nezná hokejová extraliga svého prvního finalistu. Bílí Tygři totiž na svém ledě přehráli Růžičkův tým 3:1 Pražané sice byli v určitých fázích utkání lepším týmem, většinou ale ztroskotali na skvělém brankáři Pincovi. Série se tak za stavu 3:3 stěhuje k sedmému zápasu do Prahy, rozhodující duel je na programu v pondělí.

Do první šance se prodral ve čtvrté minutě prodral Šachl, svou střelu ale namířil jen do bočního oblouku. Mnohem nebezpečnější moment přišel hned vzápětí. Čermákovu střelu Svoboda ramenem vyrazil, dorážející Pletka ale nedokázal zkrotit poskakující puk. Liberecká první formace slávisty svírala dál, znovu Čermáka ale hned dvakrát slávistický brankář vychytal. V 11. minutě našel Kašpařík přihrávkou zpoza brány osamoceného Víška, který trefil přesné nad Svobodovu lapačku.

Pražané mohli hned z protiútoku vyrovnat, Červenka ale v mele před Pincem puk za čáru ani na poněkolikáté neprocpal. Liberecký gólman se vytáhl i proti tvrdé střele Bednáře, kterou reflexivně vyrazil. Slavia postupem času přebrala tempo hry a zatlačila Severočechy před jejich branku. Nejaktivněji si počínal Bednář, od kterého při každém střídání hrozilo nebezpečí.

Na začátku druhé třetiny dvakrát vypadl proud

Před startem druhé třetiny v hale vypadl proud, na ledě to v tu chvíli vypadalo jak na veřejném bruslení. Hráči obou týmů přes deset minut kroužili po obvodu hrací plochy. Slávisty ale pauza z míry nevyvedla, druhou dvacetiminutovku odstartovali náporem. ve stoprocentní šanci se zjevil Červenka, Pinc Tygry zachránil. Tlak Pražanů však přerušilo opětovné potemnění haly, hráči se po pouhých osmdesáti vteřinách hry opět odebrali do kabin, odkud se vrátili až po dalších deseti minutách.

V pětadvacáté minutě jeli Rataj se Supem na jediného domácího beka, Pinc ale akrobatickým zákrokem druhého jmenovaného vychytal. V 34. minutě hrála Slavia svou první přesilovku, do šance se ale po úniku dostal Čermák. Liberecký kapitán uspěl až gólem z konce 37. minuty, který se ve všech ohledech podobal tomu prvnímu. Snížit mohl okamžitě Bednář, ještě teď ale nejspíš sám neví, jak nemohl z jednoho metru dopravit puk do poloprázdné klece.

<tbody><tr class="invert"><td>HOKEJ ON-LINE NA SPORT.CZ: </td></tr><tr><td><strong>Semifinále play-off, šestý zápas:</strong> </td></tr><tr class="highlight"><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=4501" onclick="return onlineShow(this.href);">Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha</a></strong> </td></tr></tbody>

<span>V posledních vteřinách druhé třetiny se po náhodném odrazu puku objevil sám před Svobodou Bartovič, trefil ale pouze povyjetého slávistického brankáře. Na začátku třetí třetiny poslal domácí do tříbrankového vedení přesnou dělovkou od modré obránce Zíb. Šancí na zvětšení náskoku pohrdli Jiruš s Pabiškou, a tak udeřilo na druhé straně. Přesnou střelou z mezikruží vykřesal hostům naději Doležal.</span>

<span>V 53. minutě se hostům naskytla možnost hrát třiatřicet vteřin v pěti proti třem. Kouč Růžička si ihned vyžádal oddechový čas, ke gólu to ale nepomohlo. Necelých pět minut před koncem ujel po pravém křídle Podkonický, Svobodu ale neprostřelil, stejně tak jako Kašpařík. Tygři už v závěru drama nepřipustili, stav série je tak vyrovnaný 3:3, rozhodující sedmý zápas se hraje v pondělí v Praze.</span>

<tbody><tr class="invert"><td>Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) </td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky:</strong> 11. Víšek (Kašpařík), 37. L. Čermák (Podkonický), 43. Zíb (Žabka) - 48. Doležal (Bednář). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 7 500 (vyprodáno).  </td></tr><tr><td><strong>Liberec:</strong> Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Derner, Holub - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Kašpařík, Pabiška - Bartovič, Šachl, V. Nedorost. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun. </td></tr><tr><td><strong>Slavia Praha:</strong> A. Svoboda - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Drtina, Sloboda, Žižka, Vašíček - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Rataj, Sup - V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.</td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Stav série: 3:3.</strong></td></tr></tbody>