Novák: Vyřazení v sezóně 04/05? Podobnosti bych v tom nehledal

LIBEREC

Oproti prvním dvěma zápasům na severu Čech podala Slavia v sobotu mnohem lepší a aktivnější výkon, na výhru jí to ale opět nestačilo. Tygři vyhráli 3:1, srovnali stav série a o finalistovi tak bude muset rozhodnout až sedmý zápas. Přesně stejný průběh měla čtvrtfinálová série mezi stejnými týmy i v sezóně 2004/05. Z výhry se v posledním zápase radovali Středočeši. „Pamatuju si na to. Ale nějaké podrobnosti bych v tom nehledal,“ odhání černé myšlenky obránce Pražanů Jan Novák.

Kde byste hledal klíčové momenty sobotní prohry?

Ačkoliv jsme si vytvořili nějaké šance, proměnili jsme jen jednu. To byl rozdíl oproti Liberci. Jinak si ale myslím, že jsme odehráli super zápas. Takhle musíme hrát i v pondělí.

Čím to je, že všechna utkání zatím vyhrávají domácí týmy?

Neumím si to vysvětlit. Možná je to publikem.

Na začátku druhé třetiny dvakrát vypadl proud. Jak vás tato pauza ovlivnila?

To se stane, prostě to zhaslo. Pro obě mužstva to bylo stejné. Počkalo se deset minut, pak se jelo dál. Na to se nemůžeme vymlouvat.

Semifinálová série Liberec - Slavia na Sport.cz:
ON-LINE:Liberec - Slavia
REFERÁT:O finalistovi rozhodne až sedmý duel
NOVÁK:Podobnosti se sezónou 04/05 bych nehledal

Měli jste zprávy, jak dlouho by měla oprava světel trvat?

Po prvním výpadku nám říkali, že to nahodí do pěti minut. Podruhé nás Růža poslal do šaten, protože jsme tam jezdili do kola jak blbci, už se nám z toho točila hlava.

Tradičně se vám nedařily přesilové hry. Už jste přišli na to, proč vám nejdou?

No jo no... Já nevím... (krčí rameny) Nejdou. Nejdou. Nevím, co na to říct.

V sezóně 2004/05 rozhodoval vaši čtvrtfinálovou sérii s Libercem také až sedmý zápas v Praze. Vzpomínáte si na to?

Jo, to si pamatuju. Prohráli jsme, v první třetině nám to tam napadalo, snad se to nyní nebude opakovat a doma vyhrajeme. Podobnosti bych v tom ale nehledal. Je to už pár let, teď je navíc na Slavii užší led. Až na pár hráčů jsou to úplně jiné týmy.